Zayıf İçerik Nedir? Nasıl Düzeltilir? 

Bizler herhangi bir konu hakkında bir makale yazıp bu yazımızı insanların istifade edebileceği bir ortama sunarız. Bu ortam günümüz şartlarında herkesin kolayca ulaşabileceği internet ortamıdır. İnsanlar günümüzde ihtiyaç duyduğu her şeye internet ortamından çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Ancak burada dikkat edilmesi gerekli olan en önemli husus bizim makalemizin veya yazı, resim, videomuzun insanların ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde hazırlanmış olmasıdır.

Eğer yayınladığımız makaleyi okuyan insanlar, yazımızın sonunda nereden okudum bu yazıyı, ne kadar da zayıf içeriğe sahipmiş, başlıkla hiçte alakası yok içeriğin diye hayıflanacaksa, böyle bir yazıyı kaleme almanın onu yayınlayarak insanlara boş yere vakit israf ettirmenin hiçbir anlamı yoktur. Oysaki yazılarımız okurlarımız tarafından neredeyse bir solukta okunabilmeli, okurumuzda ilgi ve merak uyandırarak okuru yazımızın içine adeta hapsetmeli ama bu hapis hiç bitmesi istenmeyen bir tatil,  hiç bitmesin diye gözlerin açılmak istenmediği bir rüya gibi olmalıdır.

Aynı zamanda okura değer katacak onu ardığından fazlasını bulduğuna inandıracak, onda yazıdan önceki bilgi birikimi ile yazıdan sonraki arasında Everest ile Lut Gölü kadar farkın olduğu kanısını uyandıracak bir yazı olmalıdır. 

Zayıf İçerik Nasıl Düzeltilir?

Zayıf İçerik Nasıl Düzeltilir?

Böyle bir yazıyı yani zayıf içerikten uzak bir yazıyı yazabilmenin en önemli unsuru; yazılan yazının içten gelerek, kendimizi okurun yerine koyarak yani empati yaparak yazılmasıdır.

Eğer yazımız sadece sanal ortamda tıklanma rekoru kırsın sitemiz en ön sıralara bu yazı sayesinde gelsin amacı taşımaz, bunun yerine okurun istediklerine cevap verebilme kaygısı taşırsak zayıf içerik sorununu rahatlıkla  aşabiliriz. Böylece amaç hasıl olmuş ve okura hizmet eden bir yazı ortaya koymuş oluruz. Konu ile ilgili problemin çözümü hakkında ki detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Zayıf İçerik Güçlü İçeriğe Evrilince

Makalemizin içeriğinin zayıf içerikten güçlü içeriğe doğru evrilmesi gerektiğini öncelikle bizler yani yazarlar istemeliyiz. İstemeliyiz ki yazımızın içeriğini buna göre dizayn edelim. Böylece okurumuz tarafından bir sonraki makalemizin yayın tarihi sabırsızlıkla beklenmelidir. Okur üzerindeki bu olumlu etki bizim sanatsal anlamda başarılı olmamızı sağlayacağı gibi, makalemizin yayınlandığı internet sitesini de kalıcı olarak ön sıralara taşıyacaktır.

Belki de bizim yazımız sayesinde sitemizde zirveyi yakalayacaktır. Ama zirvede kalmak için zirveye ulaşmak adına harcanan efordan çok daha fazlası gerekmektedir. Bu gerçek unutulmadan basit ve zayıf içerikli makaleler yerine dopdolu, özgün ve biz kokan yazılarla okurumuzun karşısına çıkmalıyız. Zaten okur ile yazar arasındaki en kuvvetli bağ da budur. Bu bağ kuvvetli olduğu müddetçe başarılı olmak kaçınılmazdır

İçerik hizmetlerimizi linkten de inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Yorum Yap