Zaafiyet Tarama ve Sızma Testi, penetrasyon, pentest, zafiyet tarama test, zafiyet taraması nedir, sızma testi nasıl yapılır

Ankara Zaafiyet Tarama ve Sızma Testi (Pentest) Hizmetleri

Güvenlik açığı taraması da diyebileceğimiz zafiyet tespiti, güvenlik açıklarını belirlemek için bir bilgisayardaki veya ağdaki olası yararlanma noktalarının incelenmesidir.

Uygun şekilde kapsamı verilen bir güvenlik açığı taraması, uygulanamayan yamalar, hassas yazılım sürümleri, uygulamalardaki ortak zayıflıklar ve güvenlik duvarları gibi ağ kontrollerindeki boşluklar dahil, bir çevre hakkında çok şey ortaya çıkarabilir.

Penetration Test (Pentest):

Belirli bir hedefe sızmaları tespit etmek için, çeşitli araçlar ile gerçekleştirilen testlerdir. Pentestler güvenlik analizlerinde en iyi sonuçları verir. Bu testlerin amacı, içerden ve dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı sistemi korumaktır. Zafiyetlerin tespit edilmesi ile bilgissayarınıza ve ağınıza gelebilecek saldırılar test edilebilir.

Güvenlik sürekli bir ihtiyaçtır!

Proaktif bir güvenlik yönetimi için yılda bir kere değil düzenli bir zafiyet tespiti programı yapılması şart. Orta ve büyük ölçekli bir firma iseniz kullandığınız IT sisteminde her hafta güvenlik açığı oluşma ihtimali yüksektir. Eklentiler ve uygulamalar ile çeşitli yöntemler kullanarak sistem açığınızı tespit ediyoruz.

Tarama (Scanning):

Routerlar, switchler, firewall, yük dengeleyiciler, kablosuz LAN denetleyicileri, sunucular, VM (sanal aygıtlar), yazıcılar, depolama aygıtları ve IP'ye sahip olan ve ağa bağlı olan her şeyin taranmasıdır. Yaptığımız çeşitli taramalar:

•  İç Ağ Taraması

•  Dış Ağ Taraması

•  Network Tarama

•  Port Taraması

Password

Periyodik şifre değiştirme gibi geleneksel yöntemlerin artık güvenli olmadığı raporlarda yer almaktadır. Bunun için size en uygun şifre güvenliği politikasını belirliyoruz.

Testler

Güvenlik cihazlarınızın ve güvenlik yazılımlarınızın sizi koruyup korumadığını anlamak için uygulanan testlerdir. Ağ Güvenlik Uzmanlarımız aşağıdaki testler ile şirketinizin açıklarını tespit ederek gerekli çözüm önerilerini tarafınıza sunmaktadır:

•  Pentest

•  DDos Testleri

•  Güvenlik Duvarı (Firewall) Testleri

•  URL ve İçerik Filtreleme Testleri

•  DNS Servis Testi

Yazılım güvenlik analizi

Yazılım Güvenliği Analizi ile dolandırıcılık, güvenlik ihlali veya sorun yaratan olan kötü amaçlı programlamalar araştırılır.

Sizde bu kaliteli hizmetin avantajlarından uygun fiyatlara faydalanmak istiyorsanız lütfen onyazilim.com/iletisim sayfamızdan bizimle iletişime geçiniz.


Yorum Yap