Web Yazılım

Ana Sayfa - Web Yazılım

Web Yazılım Nedir?

Web yazılım hizmetleri ile dijital dünyada var olmanın ilk şartı olan web sitesi koşulu yerine getirilir. Teknolojinin hızla büyümesinin getirilerinden biri olan internet ekosisteminde kendi benliğinizle var olmak için web yazılım hizmeti almanız artık neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Sunduğunuz hizmet veya sattığınız ürünlere yönelik bir şekilde, kullanıcı odaklılığı ön planda tutan bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.


Günümüzde insanlar herhangi bir hizmet veya ürünü almadan önce araştırmalarını internet üzerinden yapar. Siz de hedef kitlenizin sorularına cevap veren ve kullanıcı odaklı bir web sitesi ile bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Web sitesi yazılım hizmetleri ile kriterlerinize uygun bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Alanında uzman ve tecrübeli kadroya sahip bir web tasarım ajansı aracılığıyla da hedef kitlenizin dikkatini çekecek bir platforma oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

On Yazılım - Web Yazılım2

Her Firmanın Web Sitesi Olmalı Mı?

Kurumsal kimliğin ilk aşamalarından biri olan web sitesi, firmanızın vitrinidir. Firmanıza ihtiyaç duyan insanlar, yani hedef kitleniz, sizinle irtibata geçmeden önce web sitenizi inceler. Dolayıyla her firmanın bir web sitesi olması önemlidir. Ayrıca web sitesi sahibi olmak giderek dijitalleşen bir dünyada var olmanın ve ayakta kalmanın temel şartlarından da biridir.

Web siteniz aracılığıyla hedef kitlenize kurumsallığınızı, varsa şubelerinizi/acentelerinizi tanıtabilir, kullanıcı odaklı bir web sitesi ile müşterilerinizin web sitenizi severek kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca web siteniz aracılığıyla hedef kitleniz sizi tanıyabilir, referanslarınıza göz atabilir, ürün veya hizmetlerinizi satın alabilir. Fiziki olarak bir dükkana sahip olduğunuzda vitrininizin güzel ve temiz olmasına gösterdiğiniz özeni, yeni dünyadaki vitrininiz olan web sitesi için de göstermeniz gerekir.

On Yazılım - Web Yazılım

Web Yazılım Site Özellikleri

On Yazılım web yazılım hizmetleri ile sitenizin sahip olacağı özellikler şu şekildedir:

 • Mobil uyumluluk
 • Özgün ve kullanıcı odaklı bir tasarım
 • Etkili kodlama
 • SEO kriterlerine uygunluk
 • Web standartlarına uygun altyapı ve kodlama
 • Etkili kodlama sayesinde hızlı çalışan bir web sitesi
 • Platformdan bağımsız bir web sitesi

Sıkça Sorulan Sorular

Web Yazılım Nedir?

Web yazılım, internet sitesi ve bu siteye entegre diğer yazılımları (yönetim paneli, web tabanlı uygulamalar, sipariş yönetim sistemi vs.) geliştirmek için yapılan her türlü çalışmayı ifade eder. Sunucu tarafında komut dosyası oluşturma, web tasarlama, web içeriği geliştirme, veri tabanı yönetimi gibi işlemler web yazılım alanında sık yapılan çalışmalardır. Diğer bir ifade ile web yazılım, bir web sitesi ve bu siteye entegre olabilecek diğer bütün yazılım unsurlarını oluşturmak, yönetmek, hız-performans ve kullanıcı deneyiminin artması için yapılan eylem ve güncellemelerin tamamını kapsar.

Web Yazılım Hizmetleri Neleri Kapsar?

Web yazılımının kapsamı oldukça geniştir. On Yazılım olarak web yazılım başlığı altında;

 • Web sitesi yönetim paneli,
 • Web tabanlı uygulamalar,
 • Bayi yönetim sistemleri,
 • Sipariş yönetim sistemleri,
 • CRM yazılımları gibi alanlarda hizmet veriyoruz.
Web Yazılım Programlama Dilleri Nelerdir?

Web Yazılım kapsamında kullanılan birçok programlama dili mevcuttur. Bu dillerden yaygın kullanılanlar şunlardır;

JAVA, C#, PHP, ASP.NET, XML, .NET

 

Web Site Yönetim Paneli Nedir?

Web sitesi tasarladıktan sonra, siteye metin, görsel, video veya başka veri eklemek, çıkarmak sayfa yönetmek, kullanıcı tanımlamak gibi işlemler için kullanılan ara yüze web yönetim paneli denir. Yönetim panellerini kullanmak oldukça kolaydır, temel seviyede internet kullanan bir kişi, biraz tecrübe ile sorun yaşamadan yönetim paneli üzerinden web sitesine veri girişi yapabilir.

CRM Yazılımı Nedir?

Açılımı, Customer Relationship Management (CRM) olan Müşteri İlişkileri Yönetimi, firmaların müşterileri ile bütün iletişim süreçlerini yönettikleri, pazarlamadan insan kaynaklarına kadar farklı birimleri birbirine bağlayan ve onların faaliyet ve çalışmalarını tek bir çatı altında toplayan yazılım tabanlı bir platformudur. CRM yazılımları firmanın büyüklüğünden ve hizmet verdiği alandan bağımsız olarak, büyümek isteyen, tüketicilere dair faaliyetleri tek bir noktadan takip etmek ve yönetmek isteyen her firmanın kullanabileceği bir platformdur.