Web Tasarım

Ana Sayfa - Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

 • Görsel ve metinlerden oluşan bir web sayfasının, ziyaretçilere uygun bir şekilde dizayn edilmesine web tasarım denir.

 • Web site tasarımı yapmak için öncelikle ortaya bir proje konulması gerekir. Daha sonra alanında uzman kişilerle birlikte projeye yönelik bir tasarım şeması ortaya konur.

 • Profesyonellerin tavsiyeleri ve müşterinin isteklerine uygun bir şekilde site tasarımı yapılır. Ayrıca kurumsal web tasarım seçeneği ile de kurumsal kimliğinize bağlı bir web sitesi dizayn edilebilir.

 • Markanıza, sunduğunuz hizmetlere ve hedef kitlenize uygun bir şekilde ortaya konulan web sitesi ile siz de dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

On Yazılım- Web Tasarım & Site Tasarımı3

Web Tasarım Süreci

Web tasarım hizmeti almaya karar vermenizin ardından görüşmelerin başlamasıyla web tasarım süreci başlar. Bu süreç görüşmelerin ardından şu adımlarla ilerler ;

1

Firma Analizi

Öncelikle firmanız veya projeniz uzmanlar tarafından analiz edilir. Beklentileriniz ve ulaşmak istediğiniz hedefe yönelik taslak bir çalışma yapılır.

Web Tasarım Süreci-1
2

Taslak Çalışmaları

Taslak çalışma sizinle paylaşılır ve isteklerinize uygun olup olmadığı değerlendirilir.

Web Tasarım Süreci-2
3

Tasarım Aşamaları

Yapılacak olan çalışma yeni bir kurum için olacaksa kurumsal web tasarım aşamaları uygulanır ve sizinle paylaşılır.

Web Tasarım Süreci-3
4

Konsept Tasarımı

Genel konsept, alt sayfalar, kod yapısı ile tasarımın entegre edilmesi gibi aşamalar gerçekleştirilir.

Web Tasarım Süreci-4
5

Web Tasarım Teslimatı

Uzmanların önerileri ve sizin isteklerinize uygun bir şekilde hazırlanan web sitesi size teslim edilir.

Web Tasarım Süreci-5

Bu sürecin düzgün ve yanlışsız ilerleyebilmesi için web tasarım ajansı ve müşterinin sürekli irtibat halinde olması gerekir. Böylece isteğe uygun ve profesyonel gözle bakılmış bir web sitesi elde edilebilir. Web design için gerekli olan kreatif çalışma ekibine sahip Onyazılım ile siz de hedeflerinize uygun bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

On Yazılım- Web Tasarım & Site Tasarımı2

Web Tasarım Özellikleri

Web tasarım konusunda destek almaya karar verdiğinizde sizi en çok ilgilendiren noktalardan biri yaptıracağınız web sitesinin size sunacağı özelliklerdir. On Yazılım verdiği web tasarım hizmetiyle size şu özellikleri sunar:

 • Dijital dünyaya uyumlu, akılda kalıcı tasarım
 • Müşteri ve kullanıcı uyumlu bir web sitesi
 • SEO çalışmalarıyla hedef kitlenize yönelik bir web sitesi
 • Bağımsız platform ve mobil uygunluk
 • Özgün tasarım
 • Temiz kodlara sahip bir web sitesi
 • Maksimum hıza sahip bir web sitesi

Web Tasarım Alanında Neler Yapıyoruz?

Alanında uzman ekibiyle sizlere profesyonel bir destek sunan Onyazılım web tasarım konusunda çeşitli hizmetler sunar. Shopify, WordPress, OpenCart gibi site tasarımları için de ekibimizden destek alabilirsiniz.

On Yazılım - WordPress Site Tasarımı

WordPress Site Tasarımı

Web sitesi açmaya karar veren insanlar genellikle tercihlerini WordPress’ten yana kullanır. Projenize uygun bir tema ve altyapı için bu konuda uzman olan ekibimizden destek alabilirsiniz.

On Yazılım - OpenCart Site Tasarımı

OpenCart Site Tasarımı

Düşük bir bütçeyle e-ticarete atılanların vazgeçilmezi olan OpenCart için projenize yönelik tema, alan adı seçme, site kurulumu gibi işlemler için yardım alabilirsiniz.

On Yazılım - Shopify Site Tasarımı

Shopify Site Tasarımı

E-ticaret platformlarında sıklıkla kullanılan Shopify ile siz de hayalinizdeki mağazaya bütçenize uygun bir şekilde sahip olabilmeniz için bizlerden yardım alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Web Tasarımcısı Ne İş Yapar?

Web tasarımcılarının temel görevi, web sitelerine ait görsel unsurların belirlenmesidir. Web tasarımcıları, öncelikle müşterilerle görüşerek onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışırlar. Müteakip aşama ise, firmanın ihtiyaçlarına hitap edecek ve aynı zamanda müşteriyi hedef kitle ile buluşturacak web tasarımın yapılmasıdır. Sayfanın kişiliğini ortaya çıkaran yazı tipi, renkler ve görsellerin belirlenmesi yanı sıra, sitenin kullanıcılara en iyi deneyimi yaşatacak şekilde kullanıcı dostu olarak tasarlanması gerekir. Çocuklara hitap eden bir web sitesi ile doktorluk gibi farklı meslekteki kişilere hitap eden iki sitenin metin oranı, kullanılan renk ve görselleri veya yazı formatları birbirinden farklı olacaktır. Bununla beraber hedef kitleden bağımsız olarak her site, kullanıcı odaklı, kolay anlaşılır, ulaşılabilir gibi bazı temel özelliklere sahip olmalıdır.

Web Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web tasarımı hizmeti alacaksanız öncelikle bu alanda tecrübeli, yetenekli bir kişi veya ajansla çalışmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Site tasarlanırken en başından SEO uyumlu olması veya SEO çalışmalarının gerektirdiği alanları barındırmasına özel önem gösterilmeli, hatta bu konuda SEO uzmanlarından destek alınarak süreç beraber götürülmelidir. Site tasarlarken hem içeriklerin hem de görsellerin özgün olması ve kullanıcıyı tatmin edecek kaliteye sahip olması önemlidir. Site tasarımında önceliklerinizi kendi firmanızın prensiplerine göre değil potansiyel müşterileriniz veya kullanıcıların talep ve beklentileri doğrultusunda yapmalısınız. Sitenin mutlaka mobil uyumlu olması gerekir. Bunun yanında sitenin içeriğini oluşturacak firma tanıtım videoları, broşürler, görsellerin hazırlanması için gerekirse profesyonel destek almayı ihmal etmeyiniz.

Web Tasarım Firması Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Site tasarımı yapan firmaya karar vermeden önce ilgili firmanın önceki çalışmalarını ve varsa dijital ortamda firma hakkında yer alan yorumları inceleyiniz. Hem firma kadrosunu tanımak hem hizmet kalitesini görmek için firmadan tanıtım toplantısı talebinde bulununuz ve mümkünse bu toplantıya firma ofisinde iştirak ediniz. Firmanın önceden hizmet verdiği kişi veya kurumlarla irtibata geçerek firma hakkında görüşlerini alınız. Firmanın önceden sizin hizmet alanınızla ilgili başka firmalara hizmet verip vermediğini araştırın. Saydığımız bu hususları uygularsanız firma hakkında önemli ölçüde fikir elde etmiş olursunuz.