Mobil Uygulama Geliştirme

Ana Sayfa - Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil uygulama, dijital dünyadaki varlığınızı devam ettirebilmeniz için ihtiyacınız olan önemli araçlardan biridir. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan mobil uygulama hizmetleri, şirket içi iletişim ağınızda veya müşterilerinizin size ulaşması konusunda kolaylık sağlar.


Marka değerini artırmak ve profesyonel bir görünüm elde etmek için de mobil uygulamaya sahip olmak gerekir. Ayrıca mobil uygulama aracılığıyla istediğiniz hedef kitleye daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Firmanızı Mobil ile Kolayca Yönetin

 

Daha Hızlı Aksiyon ve Etkileşim

Mobil uygulama sayesinde birçok farklı alandaki iş akışlarını kontrol edebilir ve sorunlar karşısında daha hızlı aksiyon alabilirsiniz. Ayrıca dışardan yürütmeniz gereken operasyonlarda anlık olarak tüm süreci izleyebilme avantajına erişebilirsiniz. İsteğinize yönelik mobil uygulama tasarımı ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Her Zaman ve Her Yere Dokunabilmek

Çeşitli sektörlerde iş akışlarında yaşanabilecek sıkıntıların önlenmesi veya sıkıntı yaşandığı an çözüm üretebilmek için sıklıkla mobil uygulamalar tercih edilir. Ayrıca mobil uygulamalar kablosuz olduğu için dilediğiniz yerde anlık işlem yapabilme kolaylığı sunar. Buna ek olarak sahada veya işletmede gerçekleştirilen işlemlerin sonucunu gösteren özet ekranlarına da mobil uygulama aracılığıyla erişebilirsiniz.

Zaman ve Personel Tasarrufu

Mobil uygulama oluşturma sürecinde yapılan işlemlerin hepsi, süreci iyileştirmeyi amaçlar. Çalışanların işlerini kolaylaştırarak performans artışı sağlar. Mobil uygulama aracılığıyla işlerinizi daha hızlı ve kontrollü bir hale getirebilirsiniz.

On Yazılım -Sosyal Medya Danışmalığı2
On Yazılım - Mobil Uygulama Geliştirme3

Mobil Uygulama Özellikleri Nelerdir?

Mobil uygulama geliştirme hizmetlerimiz ile esnek ve güvenilir bir uygulamalara sahip olabilirsiniz. Ayrıca her cihaza uyumlu altyapıya sahip uygulamalar ile birçok cihazda sorunsuz kullanımın keyfini yaşayabilirsiniz. Tasarlanan mobil uygulamaların sahip olacağı hibrit altyapı, çok katmanlı güvenlik ve çoklu dil desteği ile yurtdışında aksiyon alan pazarlar için de rahat bir şekilde entegrasyon sağlanır.

Bunlara ek olarak, iOS uygulama geliştirme veya Android uygulama yapma konularında da mobil uygulama hizmetleri talep edebilirsiniz. Bu hizmetler sayesinde farklı mobil işletim sistemlerine uygun olarak istediğiniz uygulama tasarlanabilir. Ayrıca mobil uygulama için özel mesajlaşma protokolleri uygulanır. Dolayısıyla işlem hızı ve güvenliği yüksek bir uygulamaya sahip olursunuz.

MOBİL UYGULAMA ÇÖZÜMLERİMİZ NELERDİR?


On Yazılım ekibi olarak farklı platformlarda mobil uygulama çözümleri sunuyoruz. Bunlar şu şekildedir:

Image

Windows Mobil Uygulama Geliştirme

Windows mobil kullanan kişileri de es geçmeyerek mobil uygulama konusunda ihtiyacınız olan hizmetlerin hepsini alanında uzman kadromuz ile sunuyoruz.

Image

Android Uygulama Geliştirme

iOS uygulamaya duyulan ihtiyacın yanı sıra Android kullanıyor olmasından kaynaklı, Android uygulamalar konusunda da sizlere destek oluyoruz.

Image

iOS Uygulama Geliştirme

Şirketiniz için mobil uygulamaların kullanılabilir olması önemlidir.Bu noktada ihtiyaç duyacağınız iOS uygulama işlemini sizler için gerçekleştiriyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil uygulama, mobil cihazlar (IOS, Android ve Windows) için tasarlanan ve spesifik bazı işleri yerine getiren, bu işlevi yerine getirirken de iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatan yazılımlardır. Mobil uygulamalar izole yazılımlardır, diğer bir ifade ile bilgisayar programlarından farklı olarak birçok sistem ile entegre çalışmaya ihtiyaç duymazlar. Bunun aksine daha sınırlı işleve ve yalıtılmış bir niteliğe sahiptirler. Bir müzik çalar, e-ticaret sitesi veya hesap makinesi uygulaması mobil uygulamalara örnektir.

Mobil Uygulamaya Neden İhtiyaç Vardır?

Firmanızın markalaşması adına mobil uygulamaya sahip olmak önemli adımlardan biridir. Bunun yanında bir mobil uygulamaya şu sebeplerden dolayı sahip olmak avantaj sağlayacaktır.

  • Mobil uygulama ile müşterilerinize bilgi aktarımı sağlayabilir, fiyat ve kampanyalarınızdan onları haberdar edebilir, uygulama üzerinden rezervasyon, satın alma vs. gibi işlemleri onlara kolayca yaptırabilirsiniz.
  • Mobil uygulama ile müşterilerinizin size her an daha hızlı ulaşmasını sağlayabilir, onlarla birebir iletişime geçebilirsiniz.
  • Mobil uygulama edinerek dijital dünyada rakiplerinize göre bir adım önde olabilirsiniz.
Mobil Uygulama İçin Hangi Programlama Dili Kullanılır?

Mobil uygulama geliştirmek için kullanılabilecek birçok programa dili mevcuttur. Bu diller şu şekilde sıralanabilir;

JavaScript, Kotlin, C++, C#, Python, PHP, Swift, Objective-C, JAVA, HTML 5, Ruby, Rust

Mobil uygulamanın ne amaç ile kullanılacağı, hangi özelliklere sahip olacağı, hangi işletim sistemi üzerinde kullanılacağı gibi hususlar, mobil uygulama oluştururken seçeceğiniz programlama dilini etkileyecektir. Bununla beraber farklı platformlar için en yaygın kullanılan mobil uygulama dilleri şunlardır; Swift, React Native, Java, Kotlin ve Flutter

Mobil Uygulama ile Para Kazanmak Mümkün mü?

Son dönemde özellikle de pandemi süreci ile birlikte insanlar mobil cihazları bu cihazlarda yer alan mobil uygulamaları daha çok indirmeye ve kullanmaya başladılar. Dolayısı ile mobil uygulama piyasası yeni kullanıcı ve uygulamalar ile her geçen gün daha fazla genişleyerek büyümeye devam ediyor. Eğer amacınız gelir elde etmek ise, mobil uygulama piyasasında fırsatların yeterince var olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat mobil uygulama piyasasına girerken dikkat etmeniz gereken asıl nokta kullanıcıların ilgisini çekecek ve oldukça yüksek oranda indirilecek güzel bir uygulama fikrine sahip olabilmektir. Hemen hatırlatalım sadece indirme oranı ile gelir düzeyini doğru orantılı değerlendirmek sizi yanıltabilir. Ayrıca bir uygulama yazma sürecinin oldukça masraflı olduğunu ve bu girişimi başlattığınızda karşınıza önceden ön göremediğiniz gizli geliştirme maliyetlerinin çıkabileceğini de hatırlatalım.

Mobil Uygulama Geliştirme Süreci Ne Kadar Sürer?

Talep edilen mobil uygulamanın kapsamına, projenin yapısına ve firma taleplerine bağlı olarak uygulamaların geliştirilmesi ortalama 3 ile 9 ay arasında tamamlanır.

Mobil Uygulama Geliştirme Maliyetleri Ne Kadardır?

Geliştirme süresinde olduğu gibi, mobil uygulama maliyetleri de birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bu noktada maliyetleri belirleyen ana unsurlardan bazıları şunlardır;

  •  Uygulamanın kapsamı ve karmaşıklığı,
  • Ne kadar zamanda ve ne kadar iş gücü ile yapılacağı,
  • Hangi dilde ve hangi platform için yazılacağı,
  • Mobil uygulama sonrası nasıl bir desteğin sağlanacağı,

Mobil uygulama maliyeti konusunda net bilgiyi iletişim sayfası üzerinden bizimle irtibata geçerek alabilirsiniz.