İçerik Hizmeti Nedir?, İçerik Hizmeti Nedir On Yazılım Ankara, içerik türkçe, süper içerik, en iyi içerik

Hizmetleriniz ve ürünlerinize ait içeriklerin hem arama motorlarına uygun hem de son kullanıcıyı etkileyecek şekilde hazırlanması önemli. Bunu sağlamak için yazılarınızın SEO (SEO Nedir?) uyumlu olması gerekmekte. Bu kapsamda verilen hizmetler içerik hizmeti olarak adlandırılmaktadır.

Hizmetlerinizin ve ürünlerinizin pazarlamasını yaptığınız internet sitenizin faal olduğunu arama motorlarına hissettirmeniz ve arama sonuç sayfasının en üst sıralarında yer almanız için düzenli aralıklarla;

•  SEO uyumlu yeni blog yazısı eklemeniz,

•  Eski blog yazılarınızı yeni bilgi ve görsellerle güncellemeniz, (Eski gönderileri güncellemenin site trafiğini %111’e kadar artırdığı tespit edilmiştir.)

•  Eski SEO uyumlu olmayan yazıları SEO uyumlu hale getirmeniz, 

•  Hizmet ve ürün tanıtım yazılarını gözden geçirmeniz,

gerekmektedir. 

Bunu ister kendiniz yapabilir isterseniz bizden içerik hizmeti alabilirsiniz.

İçerik hizmetleri hakkında bilgi almak için onyazilim.com/iletisim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz

İçerik Ne Demek?

İnternet dünyasında, sanatta, yayıncılıkta ve iletişimde, son kullanıcıya veya kitleye yönelik bilgi ve deneyimlere içerik denir. İçerik yazılı, sözlü, görsel ya da çeşitli araçlarla ifade edilen her şeydir.

İçerik, İnternet, sinema, televizyon, radyo, akıllı telefonlar, ses CD'leri, kitaplar, e-kitaplar, dergiler ve konuşmalar, konferanslar ve sahne performansları gibi canlı etkinlikler de dahil olmak üzere birçok farklı medya aracılığıyla sunulabilir.

İnternet sitelerinde çoğunlukla blog yazıları ile içerik sunulmaktadır. Buna verilen hizmet tanımlarından tutun da satılan ürünlerin tanıtımlarına kadar web sayfanızda yer alan her türlü yazıyı dahil edebiliriz. Tüm bu yazıların arama motorları tarafından anlaşılır olması sizi son kullanıcıya ulaştıracaktır.

İçerik Hizmetinin Önemi Nedir?

SEO uyumlu içerik pazarlamanızın merkezinde olmalıdır.

Geleneksel pazarlama her geçen gün daha az etkili oluyor; ileri görüşlü bir pazarlamacı olarak daha iyi bir yol bulmanız gerekmekte.

Ürünleriniz ve hizmetlerinizi içerik ile pazarlayabilirsiniz. İçerik pazarlaması, daha açık bir ifadeyle hedef kitleyi çekmek, elde tutmak ve sonuçta müşteriyi etkilemek için değerli, alakalı ve tutarlı içerik oluşturmaya odaklanan stratejik bir pazarlama yaklaşımıdır.

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak yerine, potansiyel müşterilerinize ve mevcut müşterilerinize sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak gerçekten alakalı ve yararlı içerik sağlamalısınız. Yıllık araştırmalar, pazarlamacıların büyük çoğunluğunun içerik hizmeti aldığını göstermektedir.

P&G, Microsoft, Cisco dahil olmak üzere dünyanın önde gelen birçok kuruluşu tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca küçük işletmeler ve dünyanın dört bir yanındaki küçük ve orta boy işletmeler dahi artık içeriğin önemini iyi bilmekte. Neden? Çünkü işe yarıyor.

Kaliteli içerik olmadan pazarlama artık neredeyse imkânsız hale geldi. Hangi tür pazarlama taktiklerini kullanırsanız kullanın içerik pazarlaması sürecinizin vazgeçilmez bir parçası olmalıdır. Kaliteli içerik, tüm pazarlama biçimlerinin bir parçasıdır:

•  İçerik pazarlama stratejisi sosyal medya stratejinizden önce gelir.

•  Arama motorları kaliteli ve tutarlı içerik yayınlayan işletmeleri ödüllendirir.

•  Başarılı Halkla İlişkiler stratejileri, okuyucuların işlerini değil, önem verdiği konuları ele alır.

•  İçerik, gelen trafiği ve olası satışları artırmanın anahtarıdır.

İçerik Hizmeti Size Ne Kazandırır?

Arama motorları sitenizin canlı olduğunu değerlendirip sizi daha çok ziyaret edecek ve yazılarınızı daha sık indexleyecektir.

İnternet kullanıcıları ve ürünlerinizle ilgilenen potansiyel müşteriler sitenizi arama sonuçlarının ilk sayfasında bulabileceği için daha sık ziyaret edecek ve trafiğiniz artacaktır. Bu trafik internet sitenizin ziyaret edilmesinden bir telefon aramasına hatta işletmenize fiziksel müşterilere dönüşecektir.

Özellikle, içerik hizmeti işletmelere üç temel fayda sağlamaktadır:

•  Artan satışlar

•  Tasarruf

•  Sadık müşteriler.

İçerik Hizmeti Neleri İçerir?

•  İlk olarak internet sitenizin mevcut içerikleri incelenir, 

•  Anahtar kelimeleriniz tespit edilir,

•  Rakipleriniz incelenir ve içerik karşılaştırması yapılır,

•  Ürün ve hizmetlerinizle ilgili içerik araştırması yapılır,

•  Eksik konularda SEO uyumlu içerik üretilerek düzenli aralıklarla sitenize eklenir,

•  Eski blog yazılarınız SEO uyumlu hale getirilir.

•  Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması ve sitenize gelen trafiğin artması sağlanır.

Ankara İçerik Hizmeti Fiyatları

İçerikleri kendiniz de üretebilir veya bu konuda hizmette alabilirsiniz. Sektöre göre değişmekle beraber içeriklerin 100 kelimesi 5 liradan başlamaktadır.

İçerik hizmetleri hakkında bilgi almak için onyazilim.com/iletisim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.


Yorum Yap