Grafik Tasarım

Ana Sayfa - Grafik Tasarım

Özgün Bir Tasarım Size Ne Kazandırır?

Özgün grafik tasarım çalışmaları ile hedef kitlenize benzersiz olduğunuz ve markanıza değer verdiğiniz izlenimi verebilirsiniz. Çünkü bir çalışmanın özgünlüğü o işe verilen değeri ortaya koyar. Ayrıca dijital dünyada insanlar yazılı içeriklerden ziyade görsel içerikleri görmeyi tercih eder. Bu kapsamda markanız adına ortaya konulacak içeriklerin özgün birer tasarım olması oldukça önem arz eder.

Bütün bunlara ek olarak hazırlanacak görsel içeriklerin kurumsal kimlik yönetimi çerçevesinde hazırlanması gerekir. Günlük hayatta çok da dikkat edilmeyen ufak detaylar, marka bilinirliğinizi artırmaya yönelik çalışmalara destek sağlar. Örneğin bütün çalışmalar da hep aynı yazı fontunun kullanılması, tüketicileri markanızla o font arasında bir bağ kurmaya teşvik eder.

On Yazılım - Grafik Tasarım1
On Yazılım - Grafik Tasarım2

Grafik Tasarım Nedir?

 

Grafik tasarım, vermek istediğiniz mesajı görsel yoluyla iletmenizi sağlayan, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak afiş, post, logo, animasyon gibi görsellerin üretim işlemidir. Yetenek ve hayal gücünün birleşimini oluşturan grafik tasarım ile tüm projelerde daha etkili sonuç alınır.

Dijital dönüşümün oldukça etkili olduğu bu çağda, logo tasarımı, post tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı gibi oldukça önem arz eden işler, grafik tasarım uzmanı olarak isimlendirilen personel tarafından gerçekleştirilir. Grafik tasarım çözümleri kapsamında tasarımcı; karşıtlık, hizalama, denge gibi sanatsal ölçütlere dikkat ederek ortaya bir eser çıkarır.

Grafik Tasarım Yeteneklerimiz Nelerdir?

 

Birlikte çalıştığımız grafik tasarım uzmanı personel, deneyimi ve kişisel becerileri ile ön plana çıkan bir ekiptir. Takım çalışmasına uyumlu olan ekip, kendi aralarında gösterdikleri uyumu müşteriler ile ilişkilerde de en iyi şekilde sergiler.

Yapılan toplantılarda grafik tasarım anlamında yapılan çalışmaların etkileyici bir şekilde sunulması da Onyazılım ekibinin yeteneklerinden biri olarak sayılabilir. Bunlara ek olarak grafik tasarım konusunda sizlere sunduğumuz hizmetler şu şekildedir:

On Yazılım - Grafik Tasarım3

Grafik Tasarım Hizmetlerimiz

Alanında uzman kadrosuyla On Yazılım, grafik tasarım kapsamında sizlere çeşitli hizmetler sunar.

Logo & Amblem Tasarımı

Markanızın temel yapı taşı olan ve insanlara markanızı tanıtan logo & amblem tasarımlarını kapsayan hizmettir.

Post Tasarımı

Sosyal medya hesaplarında paylaşılmak üzere hazırlanan görsel içerikleri kapsayan hizmettir.

Banner Tasarımı

Reklam veya tanıtım amacıyla web siteleri için kurumsal kimliğinize uygun hazırlanan çalışmalardır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Markanıza yönelik tasarım anlamında gerekli olan işlerin bir uyum ve düzen içerisinde tamamlanmasını sağlamak için verilen hizmettir.


  1. Logo & Amblem Tasarımı
  2. Kartvizit Tasarımı
  3. Antetli Kağıt Tasarımı
  4. Kutu & Etiket Tasarımı

Kurumsal Yayın Tasarımı

Markanızın kurumsal kimlik yönetimi için basılı yayında kullanılacak olan tasarımsal işlerin, kurumsal kimliğe uygun olarak hazırlanması için verilen hizmettir.


  1. Afiş
  2. Broşür
  3. Dergi
  4. Katalog vb.

Sıkça Sorulan Sorular

Grafik Tasarım Nedir?
Grafik tasarım; firma, kurum veya kişilerin mesajlarını iletmek için görsel içeriklerin ve metinlerin oluşturulduğu bir süreçtir. Diğer bir ifade ile, grafik tasarım, sunulacak fikir, ürün ve hizmetlerin üretici ile tüketici arasında bağ kurarak görsel ve metin içerikler aracılığı ile topluma iletilmesidir. Bu kapsamda yapılan çalışmalar; bir firmanın logosunu tasarlamak kadar basit olabilirken, bazen de kurumsal web sitesinin tasarlanması kadar karmaşık ta olabilir. Grafik tasarım genellikle mesaj, ürün ve hizmet iletmek, markalaşmak ve kurumsal kimlik geliştirmek gibi amaçlar için kullanılır.
Grafik Tasarım Hangi Alanları Kapsar?
On Yazılım olarak grafik tasarım hizmet alanlarımız; logo ve amblem tasarımı, post tasarımı, banner tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, afiş, broşür, dergi, katalog gibi kurumsal yayın tasarımlarından oluşur. Daha fazla bilgi için Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilir veya iletişim sayfası üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Grafik Tasarım Hizmeti Neden Önemlidir?
Firma ve markaların tanıtımında görsel öğelerin önemi çok fazladır. Ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlelere etkili ve kısa bir sürede tanıtmak ancak iyi bir görsel tasarım ile gerçekleşebilir. Bu noktada, grafik tasarım ile müşterileriniz ikna edebilir ve rakiplerine göre daha fazla farkındalık oluşturabilirsiniz. Böylece rakiplerinize karşı rekabet üstünlüğü kazanabilir ve pazar payınızı genişletebilirsiniz.
Grafik Tasarım Maliyetleri Ne Kadar?
Grafik tasarım fiyatları genel olarak verilecek hizmete, çalışma süresine, kullanılan teknik araçlara, tasarımın kapsamına, ek taleplere, hizmetin verileceği konuma, sektörel ve kişisel beklentilere göre değişkenlik gösterir. Grafik tasarım hizmetine dair kesin fiyatlandırma ancak firma ile görüşülmesine ve ihtiyaçlarının analiz edilmesinden sonra belirlenebilir. Bu konuda ön analiz ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kurumsal Kimlik Nedir?
Kurumsal kimlik, bir firmanın, kurumun veya organizasyonun duruşu, imajı ve görünen yüzüdür. İyi kurgulanan bir kurumsal kimlik, firmaların piyasada saygınlığının artmasına, akılda kalıcı olmalarına ve onlara duyulan güvenin artmasına imkan sağlar.