Ankara Benim İşletmem, Google Benim İşletmem Eğitimi Ankara, google ürünleri, google destek, google dükkan

Google Benim İşletmem ile Sitenizin Google Sıralamasını Yükseltin

Google Benim İşletmem sitenizin Google’da ilk sayfaya çıkmasını isterseniz öncelikle şunu bilmelisiniz. Google Benim İşletmem sonuçları, arama yapan kişinin konumuna en yakın işletmeleri ve yerleri verir. Google Haritalar ve google arama genelinde bir dizi yerde gösterilir.

Örneğin, mobil cihazınızdan “Yazılım firması” diye arama yaparsanız muhtemelen, bulunduğunuz yere en yakın yerel sonuçları görürsünüz. Google, ziyaret etmek istediğiniz yakındaki yazılım firmasını göstermeye çalışacaktır.

Benim İşletmem Yerel Sıralamasını Nasıl Yükseltirsiniz?

Google Benim İşletmem arama sonuçları içinde işyerinizi bulamıyor musunuz? Öyleyse firma bilgilerinizi güncelleyin ve geliştirin. Arama sonuçlarında işletmenizin Ankara 'da veya Yenimahalle ilçesinde ilgili aramalar için görünmediğini fark ettiniz diyelim. Müşterilerinizin, Ankara 'daki işletmenizi Google Benim İşletmem sitenizin yerel arama sonuçlarında görebilmesi ve google sayfalarında en üst düzeye çıkarmak için aşağıdaki işlemleri tamamlayın. 

a) Öncelikle Google Benim İşletmem'de işletme bilgilerini eksiksiz tamamlayın. 

b) Bilgiler eski ise güncellenmesini sağlayın. Bilgilerin güncellenmesi İşletmenizin Google'daki yerel sıralamasına yardımcı olabilir ve arama ve Haritalar'daki varlığınızı artırabilir.

c) Google Benim İşletmem sayınız 10 veya fazlası ise işletme bilgilerini düzenlemek için toplu yükleme elektronik tablosu oluşturabilirsiniz.

Google Benim İşletmem Sitenize Bilgilerinizi Tam Girin

Google Benim İşletmem aramalarında yerel sonuçlar, her arama için en uygun ve eksiksiz sonuçları tercih eder. Google Benim İşletmem için eksiksiz ve doğru bilgiye sahip işletmelerin doğru aramalarla eşleşmesi daha kolaydır. Google Benim İşletmem Ankara ve tüm heryerde sitenizde tüm işletme bilgilerinizi girdiğinizden emin olun.

Böylece müşterileriniz ne yaptığınız, nerede olduğunuz ve sizi ne zaman ziyaret edebilecekleri gibi konularda daha fazla bilgi sahibi olurlar. Bunun için fiziksel adres, telefon numarası, kategori ve hizmetler gibi bilgileri doğru yazmalısınız. İşletmeniz geliştikçe ve değiştikçe bu bilgileri güncel tutmaya dikkat edin.

İşletme bilgilerinizi nasıl düzenleyeceğinizi www.onyazilim.com adresinden ve iletişim telefonlarımızdan öğrenebilirsiniz.

a) Konumunuzu Doğrulayın

Google Haritalarda ve Google Benim İşletmem arama sonuçlarında kullanıcılara görünmek ve onlara en iyi fırsatı sunmak için işletme konumlarınızı doğrulayın. Doğrulama hakkında daha fazla bilgiyi www.onyazilim.com adresinden ve iletişim telefonlarımızdan öğrenebilirsiniz.

b) Çalışma Saatlerinizi Doğru Tutun

Tatil günleri ve özel etkinlikler için özel saatler de dâhil olmak üzere açılış saatlerinizi Ankara Google Benim İşletmem sitenize girin. Çalışma saati bilgilerini güncellemeniz, potansiyel müşterilerin ne zaman müsait olduğunuzu bilmelerini sağlar. Bulunduğunuz yere geldiklerinde açık olmanız onlara güven verir. Saatlerinizi nasıl düzenleyeceğinizi bizden öğrenin.

c) Yorumları Yanıtlayın

Google Benim İşletmem sitenizde müşterilerin İşletmeniz hakkında bıraktıkları yorumlara yanıt vererek onlarla etkileşim kurun. Yorumları yanıtlamak, müşterilerinize ve işletmeniz hakkında bıraktıkları geri bildirimlere değer verdiğinizi gösterir. Müşterilerinizden gelen yüksek puanlı, olumlu yorumlar, işletmenizin görünürlüğünü artıracaktır. Bu yorumlar potansiyel bir müşterinin konumunuzu ziyaret etme olasılığına neden olacaktır. Müşterilerin yorum yazması için tıklayabilecekleri bir bağlantı oluşturun. Onları geri bildirim bırakmaya teşvik edin. Daha fazla bilgi edinin

d) Güncel Fotoğraf ekleyin

Google Benim İşletmem sitenizde listelerinize fotoğraf eklemek, müşterilere ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıtır ve işinizin hikayesini anlatmanıza yardımcı olabilir. Doğru ve dikkat çekici resimler, potansiyel müşterilere işinizin aradıklarını sunduğunu da gösterebilir. Daha fazla bilgi edinin

Google Benim İşletmem için Google Yerel Sıralamayı Nasıl Belirler?

Google Benim İşletmem için yerel sonuçlar öncelikle alaka, mesafe ve öneme dayanmaktadır. Bu faktörler, aramanız için en iyi eşleşmeyi bulmanıza yardımcı olmak için birleştirilir. Örneğin, Google algoritmaları, konumunuzdan daha uzakta olan bir işletmenin, daha yakın olan bir işletmeden aramada bulunma olasılığının daha yüksek olduğuna karar verebilir. Bu nedenle uzak işletmeyi yerel sonuçlarda daha üst sıralarda gösterebilir.

a) Alâka

Alaka, yerel bir listenin müşterinin aradığı şeyle ne kadar iyi eşleştiğini ifade eder. Eksiksiz ve ayrıntılı işletme bilgileri ekleyin. Bu Google'ın işletmenizi daha iyi anlamasına ve girişinizi ilgili aramalarla eşleştirmesine, öne çıkarmasına yardımcı olabilir.

b) Mesafe

Google, bir aramada kullanılan konum teriminden veya müşterinin Google konumları bilgilerine göre mesafeyi hesaplar. En yakın işletmeleri öne çıkarır.

c) Önem

Önem iyi bilinen, tanınan bir işyeri anlamına gelir. Bazı yerler çevrimdışı dünyada daha belirgindir. Google arama sonuçları bunu yerel sıralamada yansıtmaya çalışır. Örneğin, birçok kişinin bildiği ünlü müzeler, büyük oteller veya tanınmış mağaza markalarının yerel arama sonuçlarında daha öne çıkması muhtemeldir.

Önem, Google’ın (bağlantılar, makaleler ve dizinler gibi) web üzerinden bir işyeri hakkında sahip olduğu bilgilere dayanmaktadır. Google’ın inceleme sayısı ve puanı yerel arama sıralamasına dâhil edilir. Google Benim İşletmem için aldığınız daha fazla yorum ve olumlu derecelendirme muhtemelen bir işletmenin yerel sıralamasını geliştirecektir.

Web sonuçlarındaki konumunuz da bir faktördür, bu nedenle SEO için yapılan uygulamalar, Google Benim İşletmem Ankara gibi yerel arama optimizasyonu için de geçerlidir.,

Ankara Benim İşletmem Danışmanlığı

Google Benim İşletmem olarak Google'da daha iyi bir yerel sıralamaya çıkmak için reklam olarak ödeme yapabilirsiniz. Onun harici ilk sıralara çıkmak için yapmanız gereken Google Benim İşletmem hesabınızı sürekli güncel tutmaktır.

Ankara Merkezli On Yazılım Firması müşterilerimiz olan herkese ücretsiz Benim İşletmem Danışmanlığı vermektedir.


Yorum Yap