GOOGLE ALGORİTMASINI ANLAMAK VE SEO STRATEJİLERİMİZ

Arama motoru optimizasyonu yani SEO, Google’ı anlamaktan daha fazlasıdır. Bu, insanları ve arama sorgusu kelimelerini girerken aslında neyi bulmak istediklerini anlamaktır. Organik arama trafiğinden yararlanmak için SEO stratejiniz, web sitenizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi arayan bir müşteri için en iyi sonucu vermeyi amaçlayan bir strateji olmalıdır.

 

ARAMA STRATEJİSİ
On Yazılım, müşterilerin ayrıntılı bilgilerini, Google ve diğer arama motorlarının web siteleri ile etkileşimini, alaka düzeyini ve performansını ölçmek için kullandıkları algoritmaları derinlemesine anlayan ve müşterilerine anlatan profesyonel bir SEO firmasıdır. Bu çalışma, yalnızca web sitesinin arama görünürlüğünü artırmakla kalmaz, aynı zamanda etkileşime girmesine ve dönüştürülmesine yardımcı olan stratejiler geliştirmemize olanak tanır.
Geliştirdiğimiz her strateji, performansın mümkün olduğunca çabuk artırılmasına dayalı olarak önceliklendirilir.

google algoritması nedir, google algoritması ve seo stratejilerimiz


ULAŞILABİLİRLİK
Bu aşamadan sonra SEO stratejinizin teknik unsurları artık her zamankinden daha önemlidir. Arama motorlarının web sitenizin içeriğinize erişebildiğini, endekslediğini ve değer verdiğini bilmek, başarı için kritik öneme sahiptir. Tecrübeli SEO Arama Stratejisi uzmanlarından oluşan ekibimiz web sitenizi inceler ve yapılabilecek işlemler konusunda bir rapor sunar. Bu raporla beraber planlanan değişiklikleri doğru ve verimli bir şekilde uygulanmasını sağlamak için web geliştirici arkadaşlarımızla beraber bir iş akışı belgesi oluşturacağız.

İŞLEMLER
Anahtar kelime araştırmanızın ne kadar kapsamlı olduğu veya web sitenizin ne kadar çok sayıda bağlantı sağladığını her şey tamam demek değildir. Ziyaretçilerin ilgisini çekmiyorsanız, arama görünürlüğünüz ve sitenize gelen trafik zarar görebilir.
Web sitenizin her sayfası, onu ziyaret eden tüketicilerin ilgisini çekmeli ve tatmin etmelidir.  Birlikte ziyaretçilerin sayfada gezindikleri süreyi artırmak için de yapılması gerekenler birlikte değerlendirilir. 


POPÜLERLİK
Google, popüler web sitelerini gördüğü talep, yaptığı paylaşımlar, aldığı linkler, özgün içerik gibi kıstaslara göre kendi içerisindeki bir yapay zeka algoritması (yapay zeka ile ilgili daha detaylı bilgi için https://datajarlabs.com/yapay-zekamakineler-ne-ogrenir-nasil-ogrenir/ adresini ziyaret ediniz) ile sıralar. Bu kıstasları nasıl etkileyeceğine karar vermeden tam bir arama stratejisine sahip olamazsınız.

Hedef kitlenizi anlıyoruz, dijital ve sosyal medya uzmanlığımızı saydığımız çerçevede değerlendiriyor, içerik pazarlama ve veri liderliğinde kampanyalar üretmek için birleştiriyoruz. Amacımız, asla görülmeyecek binlerce paylaşım veya link yerine, potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekmek ve ilgili trafiği yönlendirecek bağlantılar edinmeye odaklanmaktır.

 

 

 


Yorum Yap