Google Adwords Sertifikası Nasıl Alınır

Ana Sayfa - Blog
Google Adwords Sertifikası Nasıl Alınır

İlk olarak Google Adwords nedir sorusuna cevap verip ardından Google Adwords Sertifikası nasıl alınır sorusuna açıklık getireceğiz.

Google Ads Sertifikası Nedir?

 Ads Google sertifikası, Google'ın pazarlamacıları çevrimiçi reklamcılıkta profesyonel olarak tanımladığı bir prosedürdür. Bir kişi iki reklam sertifikası sınavını geçtikten sonra kişiselleştirilmiş bir sertifika alır.

Dijital pazarlama ajansı ve dijital reklam yönetimi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz https://www.onyazilim.com/dijital-reklam-yonetimi-performans-pazarlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Neden Google Ads Sertifikalı Uzman Olmalısınız?

Google Adverts sertifikanız olmaması profesyonel olmadığınız anlamına gelmez. Ancak, AdWords sertifikalı olmanın faydaları vardır. Bazıları şunlardır:

a) Google tarafından eğitilmiş birkaç çevrimiçi pazarlamacı vardır. Dolayısıyla, Google tarafından sertifikalı bir profesyonel olarak, özgeçmişiniz diğerlerinden öne çıkacaktır. Sertifika programı boyunca Google, AdWords araçlarını en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı konusunda sizi eğitecektir. Google reklam sertifikalı olduğunuzda, bu konuda uzman olarak kabul edileceksiniz.

b) Programınızı tamamladıktan sonra Google Ads ile olan becerileriniz Google tarafından desteklenecektir. Google tarafından onaylanmak, müşterilerinizi etkilemenin en iyi yollarından biri olarak kabul edilir. Ayrıca müşteri sayısını artırmanıza da yardımcı olacaktır. Yapılması gereken tek şey Google Sertifikasyon programına kaydolmaktır.

Google Ads Sertifikası Almak İçin Hangi Aşamalardan Geçmek Gerekir?

Google Adwords Sınavı: Google Ads Profesyonel Eğitimini tamamlamak sizi Adverts Google Sertifikalı profesyonel sınavına hazırlar. Kurs tamamlandıktan sonra Google Partners'a kaydolmalı ve 2 AdWords sertifikasyon sınavını geçmelisiniz. İki sınavın ilki AdWords temel sınavı, reklam yönetimi diğeri ise aşağıda belirtilen sınavlardan herhangi biridir:

  • Görüntülü Reklamcılık
  • Arama Ağı Reklamcılığı
  • Alışveriş Reklamcılık
  • Mobil Reklamcılık
  • Video Reklamcılığı

Dijital pazarlama danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz https://www.onyazilim.com/dijital-pazarlama-danismanligi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Google AdWords Sertifikası bulunur siyah tuşlar ile yazı yazan parmaklar ve beyaz bilgisayarın siyah ekranında.

Sınavın şekli:

1) AdWords ile İlgili Temel Bilgiler: AdWords'ün temel kavramları, AdWords'ün avantajları ve çevrimiçi reklamcılık ve AdWords kampanyalarını optimize etme gibi konuları kapsar. Bu sınav, 120 dakikada tamamlanması gereken 100 sorudan oluşur. Sınavı geçmek için %80 puan almalısınız.

2) Görüntülü Reklamcılık: Bu sınav, Arama Ağı kampanyalarını geliştirmek, yönetmek, ölçmek ve optimize etmek için gelişmiş kavramları ve çeşitli uygulamaları içerir. Bu sınavda öğrencinin 120 dakika içinde katılması gereken 100 soru vardır. %80 başarı şartı vardır.

3) Arama Ağı Reklamcılığı: Sınav, görüntülü reklam kampanyaları oluşturma, yönetme, ölçme ve optimize etme konularını kapsar. Adayların 98 soruyu 120 dakikada cevaplaması gerekiyor. Sınavı tamamlamak için en az %80 puan alınması gerekli.

4) Mobil Reklamcılık: Teklif verme, biçim, teknik, ölçme kampanyası ve optimizasyon dahil olmak üzere mobil reklamcılığın temel kavramlarını kapsar. 74 sorudan oluşur ve ayrılan süre 120 dakikadır. Bu sınavı tamamlamak için %80 puan alınması gerekiyor. 

5) Video Reklamcılık: Web ve YouTube'da video pazarlama kampanyaları geliştirmek, yönetmek ve ölçmek için temel uygulamaları kapsar. Öğrencinin 120 dakika içinde tamamlaması gereken 74 sorudan oluşur. %80 geçiş şartıdır. 

Reklam Sertifikası Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

Sınava girmeden önce birkaç deneme testi yapın ve Google Ads kampanyalarını yönetme konusunda deneyim kazanın. Google ayrıca, soruların dayandığı çeşitli konuları kapsayan rehberler de sunmaktadır.

Google AdWords reklam çalışması

Dijital pazarlama ajansı olarak SEO hizmetlerimizi incelemek isterseniz https://www.onyazilim.com/arama-motoru-optimizasyonu-seo-hizmeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Google AdWords Sertifikalı Uzmanı Olma Adımları Neleridir?

1. Google Partners web sitesini ziyaret edin ve Google Partners Programına “Katıl” seçeneğini tıklayın.
2. Kaydolduktan sonra programa giriş yapın ve “AdWords” seçeneğini seçin.
3. AdWords Temel Düzey sınavına katılın
4. Görüntülü reklam, arama ağı reklamcılığı, mobil reklamcılık ve video reklamcılığı gibi 5 sınavdan herhangi birine katılın

Sertifikasyonun Geçerliliği Nasıldır?

Google AdWords sertifikasının geçerliliği 1 yıldır. Bir yıl sonra Google AdWords sertifikalı uzman olarak kalabilmek için her iki sınava da katılmak gerekir.
Sertifikalı bir profesyonel olmak çok çaba gerektirir. Çeşitli çalışma materyallerini incelemek ve sınavları tamamlamak gerekir.Kariyer yolunuza ve rolünüze göre, sertifika almak kariyerinizi bir üst seviyeye taşıyabilir.

Ankara Dijital Pazarlama Ajansı ON YAZILIM, Google Ads sertifikalı SEO uzmanları ile Google Reklam hizmeti vermektedir. Fiyat teklifi almak ve reklam kampanyanızı başlatmak için hemen https://www.onyazilim.com/on-yazilim-iletisim sayfamızı ziyeret edin.