Google reklam kampanyanızdan en iyi geri dönüşümü almak için Google Adwords Optimizasyonu yapmanız şart. Ancak bu şekilde reklam hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Reklamınız yayımlanmaya ve bu işten para kazanmaya başladınız. Bundan sonra ne yapmanız gereken reklamlarınızın ve kazancınızın devamlı olmasını sağlamak. Bunun için Google Adwords optimizasyonu şart.

İlk olarak optimizasyonun tanımına bakalım. Optimizasyon, karar verme sürecini hızlandırmak ve karar kalitesini arttırmak için kullanılır. Süreç içerisinde karşılaşılan problemlerin etkin, doğru ve gerçek zamanlı çözümüne katkı sağlar. Optimizasyon ile işletmenize ekonomik kazanç sağlarsınız. Bunun yanında müşteri, işveren ve çalışanların görüş ve önerilerinin karar sürecinde yer almasında ve kaynakların etkin olarak kullanımı ile kalitenin yükseltilmesinde başvurulan bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Optimizasyonun amacı, en etkin yöntemleri kullanarak en iyi sonuca ve hedefe ulaşmaktır. Bu kapsamda en iyi sonuca ve hedefe ulaşmak için yöntemlerde ve sistemde sürekli iyileştirmeler gerçekleştirilmelidir. En iyi reklam kampanyasını hazırlasanız bile reklam performansınızı izlemez ve küçük değişikliklerle güncelleme yapmazsanız arama sonuçlarının en üstünde yer alsanız bile reklamlardan beklediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Bu noktada devreye SEO uzmanlarımız girmektedir.

Reklamlarınızın performansını artırmak için yapılacak Google Adwords Optimizasyonu üç ana bileşenden oluşmaktadır:

  • Reklam Hedefleme
  • Reklam İçeriği Düzenleme
  • Açılış Sayfası Düzenleme.

Google Adwords Optimizasyonu - On Yazılım - Ankara

Şimdi bu başlıkları tek tek inceleyelim.

Reklam Hedefleme

Reklam kampanyanızın, ürün veya hizmet satın alma potansiyeli yüksek müşterileri hedeflemesi en temel şart. Bunu önemsemezseniz, satış yapmak ve markanızın itibarını artırmak çok zor hale gelecektir. Reklamların planlanması aşamasında, büyük ihtimalle çok fazla araştırma yaptınız ve müşterilerin ilgilenebileceği birçok anahtar kelime ve kelime öbekleri belirlediniz. Ancak, anahtar kelimeler ve kelime öbeklerinin, reklamınız yayınlanana kadar kampanyanıza nasıl bir katkı sağlayacağını bilmeniz mümkün değildir.

Daha da fazlası, hedef müşteri kitlenizi sadece müşterilerin ihtiyaçlarına göre belirlememelisiniz, aynı zamanda arama yaptıkları cihazlarını, coğrafi konumlarını ve günün hangi saati daha çok arama yapıldığı gibi kriterleri de göz önünde bulundurmalısınız. Bu faktörlerin her birinin, AdWords kampanyası için araştırılması ve analiz edilmesi gereklidir.

Reklam hedeflemenin optimizasyonu için unsurlar anahtar kelimeler, teklifler ve kampanya hedeflemesidir.

Reklam İçeriği Düzenleme

Reklamlarınız, doğru potansiyel müşterileri hedefliyorsa, optimizasyonun ikinci aşaması olan reklam içeriği düzenlemeyi düşünebilirsiniz. En iyi reklam içeriğini bulmak için çok çaba harcamak lazım. Bu aşama Google AdWords kampanyasının en önemli parçasıdır. Reklam metinlerinin dikkatlice yazılması gerekir. Ancak, ilk reklam içerikleriniz muhtemelen uzun süre hayatta kalmayacak. Sürekli olarak yeni reklam içeriklerini test etmeniz ve Google AdWords kampanyanız için en iyi olanı belirlemeye çalışmanız gerekli. Reklamların performansını izlemek ve müşterileriniz için neyin ideal olduğuna karar vermek belki de optimizasyonun en önemli aşamasıdır.

Reklam içeriği düzenlemenin ana unsurları; teklif, başlık, açıklama satırları, url ve reklam uzantılarıdır.

Açılış Sayfası Düzenleme

Potansiyel bir müşteri reklamı tıkladığında, bağlantı onu doğrudan açılış sayfanıza yönlendirecektir. Arama yapıp reklamınızı tıklayan ve sitenizi ziyaret eden bir kullanıcıyı bir müşteriye dönüştürmek ve satış yapmak açılış sayfasının sorumluluğudur. Google AdWords’ün performansının açılış sayfasının tasarımına büyük ölçüde bağlı olduğu su götürmez bir gerçek. Çok iyi tasarlanmış bir açılış sayfası olmadan, reklam hedefleme ve reklam içeriği düzenleme etkili olmaz ve Google AdWords’ü optimize etme çabalarınız beklenen sonuçları vermez.

Ankara, Türkiye ve hatta tüm dünyaya hitap eden Ankara yazılım firmamız On Yazılım, reklam bütçenizden en iyi geri dönüşümü sağlamak için yazılım ve SEO uzmanları ile size Google Adwords Optimizasyonu desteği vermeye hazırdır. Bizimle iletişime geçmek ve hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız : https://www.onyazilim.com

 

 

 

 


Yorum Yap