Google Adwords ile Nasıl Para Kazanırım

Kullanıcıların %90'a yakını bir arama motoru olarak Google'u tercih etmektedir ve Google'da her saniye 2.3 milyon arama yapılmaktadır. Arama sonuç sayfasında organik arama sonuçlarınızın yanı sıra ücretli Google reklamlarının yer aldığı, biri "doğal" veya organik bağlantıların üstünde, diğeri sonuç sayfasının en altında olmak üzere iki reklam bölümü yer almaktadır. Bu reklam alanlarını düzenlemek için en çok kullanılan uygulama Google Adwords. Yeni adıyla Google Ads, Google'un sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Bu kadar çok kullanılan bir platformda Google Ads ile para kazanabilir miyim? Cevap evetse nasıl para kazanabilirim?
 
google-adwords-on-yazilim-ankara

Google Ads Reklamı Nedir?

Google Ads, reklam için en çok kullanılan metin temelli bir modeldir. Google Ads ile hazırlanacak bir reklam, genellikle “İlgi çekici başlık”, “Açıklama satırı” ve “site alan adı” gibi belli limitler içinde kullanılan satırlardan oluşmaktadır.
Google Ads ile reklam verenler, reklam yayımlandığında değil, reklamı gören kişiler reklamı tıkladığında (CPC-Cost Per Click) ücret ödemeye başlarlar. Google Ads bu model ile reklamınızın gösterilmesini istediğiniz anahtar kelimelerde yaşanan rekabete göre fiyatı belirler. Reklamınızın üst sıralarda gösterilmesi için daha çok ücret ödemeniz gerekmektedir. Buna bir tür açık arttırma sistemi (Adwords Auction) de diyebiliriz.

Google Ads Nasıl Çalışır?

Google AdWords’ün çalışma sistemini anlamak ve reklam bütçenizi en iyi şekilde yönetmek için anahtar kelimeler, anahtar kelime öbekleri, site içi yerleşimler, reklam sıralaması, teklif çeşitleri ve kalite puanı gibi bazı terimler hakkında daha fazla bilgi edinmeniz önemlidir.
Seçtiğiniz anahtar kelimeler ve kelime zincirleri kullanıcıların aradığı anahtar kelimelerle eşleştiği veya özdeşleştiği zaman Google Ads reklamlarınızın görünme olasılığı artar. Bunun için özgün kelimeler ve kelime zincirleri kullanmak yararlı olacaktır.

Google Ads ile Para Kazanabilir miyim?

Cevap evet. Esas soru Google Ads ile nasıl para kazanırım olmalı. AdWords’le nasıl para kazanılacağını öğrenmek için, Satış Ortaklığı Pazarlama (Affiliate Marketing) ve CPC modeli gibi terimlere hakim olmanız gerekmekte. Google Ads’ten para kazanmak için izlenecek adımlar;
• Herhangi bir Satış Ortaklık Ağı'na katılın (milleni.com.tr, odaklipazar.com, adhood.com, trendyol.com, gelirortaklari.com v.b.)
• Google Ads’e kaydolun.
• Doğru anahtar kelimeler hazırlayarak reklam kampanyalarınızı başlatın.
• Artık reklamlarınız Google gösterilmeye başladı.
• İlk müşteriler reklamınıza tıkladı.
• Bu aşamada ilk kazanımlarınız başlar ve kazandığınız komisyon tutarı minimum ödeme miktarını geçtiğinde ilk ödemenizi alırsınız.
AdWords’ten nasıl para kazanılacağını bilmek, çevrimiçi olarak en kârlı ve sürdürülebilir şekilde para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Reklamlarınızı düzenli olarak izlemeniz gerekli ve ilgili verileri analiz etmeniz çok önemlidir. Google Adwords hizmetleri ve para kazanmak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara'da SEO konusunda çözüm ortağınız olmaya adayız.
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için : https://www.onyazilim.com/benim-isletmem-egitimi-ankara linkini tıklayınız.

Yorum Yap