FileZilla Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

Gelişen teknoloji ile günümüz dünyasında web tasarım ve yazılım teknolojileri önemli bir hale gelmektedir. Çok hızlı gelişme gösteren bu sektörde hızlı olmak önem arzediyor. İnternetin çok yakınında bulunan bu sektörler de hızlanabilmek ve çağa ayak uydurabilmek için işimizi kolaylaştıran birçok araç mevcuttur. Bu araçlar birçok kullanıcı tarafından kullanılmakta ve sisteme kendilerini entegre etmeye çalışmaktadırlar. Bu sayısız yardımcı araç içerisinden sizlere bugün tanıtacak olduğumuz araç FileZilla.  Gelin bu yazımızda “FileZilla Nedir?”, “FileZilla nerelerde kullanılır?”, “FilleZilla nasıl indirebilirim?” gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına birlikte bakalım.

FileZilla Nedir?

FileZilla, 2001 yılında kullanılmaya başlanmış açık kaynak kodlu bir  FTP istemcisidir. Bundan dolayı Windows Mac OS ve Linux Sistemlerinde FileZilla rahat ve sorunsuz bir şekilde  kullanılabilir. FileZilla başka bir avantajı ise FTP desteğinin yanında FTPS ve SFTP desteği de sağlamasıdır. Ayrıca çok yönlülüğü ve açık kaynak kodlu olması, FileZilla için popülerliğinin kaynağı  ve kullanıcı sayısının çıktığı ilk günden bugüne kadar artmasında etkin bir rol oynamıştır.

 

FileZilla Nerede Kullanılır?

FileZilla, Web ortamına FTP yoluyla dosya yüklemek istediğimiz zaman bize yardımcı olan bir araçtır.  Dosyalarınızı anlık olarak görüp, değişiklikleri çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. FileZilla bu anlık değişimlerde kolaylık sağladığı için çok popülerdir. Bu nedenele FTP dosyalarına erişmek için işlem yapmak istediğiniz dosyanın FTP bilgileriyle kolayca işlem yapabilirsiniz.

FileZilla Kullanmalı Mıyım?

FileZilla kullanım açısından kolay olmakla birlikte aynı zamanda güvenilirdir. Dünyada, Türkiye’de belki de yakın çevrenizde bile FileZilla kullananlar olabilir. FileZilla hem kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu arayüzü ile hem de bir sorunla karşılaşınca çözüm için içerik çokluğu olarak kolayca çözüm bulanabildiği için çokça tercih  edilen FTP istemcisidir. Bu bölümde bahsetmiş olduğumuz “FileZilla kullanmalı mıyım?” sorusunun cevabı aslında kendiliğinden ortaya çıkmış oluyor.

FileZilla İndir İşlemi Nasıl Yapılır?

FileZilla  çok kullanışlı olmasından yukarıda bahsettik en önemli özelliklerinden biri ise ücretsiz olarak FileZilla edinebilmeniz ve hemen çalışmaya başlayabilmenizdir. Kendi sitesinden çok kolay bir şekilde ücretsiz olarak buradan FileZilla indirebilirsiniz. Dileriz ki FileZilla sizinde işlerinizi hızlandırır ve  kolaylaştırır .

Web Tasarım ve Yazılım için bizlere buradan  ulaşabilrisiniz.

 


Yorum Yap