Reklam Yönetimi

Ana Sayfa - Reklam Yönetimi

Google Reklamları Nedir?

Dijital reklam dünyasının vazgeçilmezi olan Google reklamları, hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi ulaştırmak için tercih edilen reklam modellerinden biridir. Özellikle ticari firmaların tercih ettiği bu reklam yönetimi hizmeti, kolay bir şekilde müşteri kazanmayı hedefler. Hedef kitlenizi doğru analiz edip ve elde ettiğiniz sonuçlara uygun reklam vererek sonuçları hemen gözlemleyebileceğiniz bu reklam türü, internet reklamcılığı alanında oldukça fazla talep görür.

Google reklamları ile hedef kitlenizin yaptığı araştırmalara eşlik edebilir, onların dikkatini çekebilirsiniz. Böylece dijital dünyadaki varlığınız ile hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hedef kitleniz ile iletişime geçmenin kolay yollarından biri olan internet reklam verme hizmeti ile siz de başarıya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Günümüzde birçok insan gelişmeleri sosyal medya üzerinden takip etmektedir. Dolayısıyla çoğunluğa ulaşabilmenin en kolay yollarından biri de sosyal medyada var olmaktır. Bu varoluşa ek olarak sosyal medya reklamcılığı ile dijital dünyada kendinizi tanıtabilirsiniz. Zamanının büyük bir bölümünü sosyal medya üzerinde geçiren kullanıcılara ulaştıktan sonra hedef kitlenize yönelik reklam çalışmalarıyla siz de gerçek muhataplarınızla iletişime geçebilirsiniz.

Doğru bir hedef kitle çalışması ve etkili bir reklam yönetimi ile siz de hedeflediğiniz başarıya kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ticari bir sektör haline dönüşen sosyal medya reklamları, performans pazarlama açısından oldukça önemlidir. Dijital reklam konusunda uzman kişilerden alacağınız hizmet sayesinde başarı ayağınıza gelir.

Sosyal Medya Reklamcılığı Size Ne Kazandırır?

DİJİTAL REKLAM

Dijital reklam dünyasında var olmanın şartlarından biri de sosyal medyayı etkin kullanmak ve doğru hedef kitleye etkin bir reklam sunmaktır. Dijital reklam ajansı aracılığıyla hedef kitlenizi belirleyebilir, sosyal medya üzerinden muhatabınız olan kişilere seslenebilirsiniz. Ayrıca internet reklam danışmanlığı hizmeti ile farklı platformlarda da reklamlarınız ile nasıl var olacağınızı öğrenebilirsiniz.

HEDEF KİTLESİ

Özellikle Z kuşağı olarak adlandırılan kesim sosyal medya ile bir bütün haline gelmiş durumdadır. Bundan dolayı hedef kitlesi Z kuşağı olan bir işletmenin sosyal medya üzerinde mutlaka var olması gerekir. Dijital reklam çalışmaları ile hedef kitleniz Z kuşağı olmasa bile çok rahat bir şekilde doğru insanlara ulaşabilirsiniz.

REKLAM UZMANI

İnternet reklam verme hizmeti konusunda internette yazan teorik bilgiler ile hareket etmek yerine bilgisini pratiğe dökmüş uzmanlardan yardım almanız sizin sosyal medyadaki varlığınıza katkı sağlar.

Reklam Yönetimi Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Alanında uzman kadrosuyla On Yazılım, reklam yönetimi kapsamında sizlere çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetler şu şekildedir:

Image

Facebook Reklamları

Facebook reklam verme, farklı şekillerde gerçekleştirilir. Size en uygun olan reklam türü belirlenir ve bu doğru hedef kitleye sunulur.Image

Google Reklamları

Google reklam verme konusunda başlı başına bir dünyadır. Dolayısıyla bu dünyada ihtiyacınız olan bütün desteği size sunuyoruz.Image

LinkedIn Reklamları

Kurumsallığın başlangıç noktalarından biri gibi görünen LinkedIn’de de çeşitli reklam türleriyle işletmenize destek oluyoruz.Image

Twitter Reklamları

Sponsorlu tweet paylaşımları ile hedef kitlenizin önüne düşmeyi hayal edenlerdenseniz, Twitter reklamları konusunda verdiğimiz hizmet ile sizlere bunu sağlayabiliriz.Image

Mobil Uygulama Reklamları

Google reklam sisteminin farklı bir versiyonu olarak kabul edilebilir. Dolayısıyla dijital reklam alanında vazgeçilmemesi gereken hizmetlerden biridir.Image

Pinterest Reklamları

Dijital dünyanın her noktasında var olmak istiyorum diyorsanız, Pinterest vazgeçemeyeceğiniz bir alandır. Çeşitli pinler aracılığıyla hedef kitlenize ulaşabilmeniz için bu mecradaki reklamlarınızı isteğiniz üzerine yönetebiliyoruz.

Image

Instagram Reklamları

Instagram Instagram reklam verme konusunda bilinçli olan sosyal medya kullanıcı sayısı çok azdır. Dolayısıyla verdiğiniz reklamların işe yaramadığını düşünüyorsanız, doğru bir şekilde reklam vermemiş olabilirsiniz. Instagram reklamları konusunda sunduğumuz hizmet ile doğru ve etkili bir reklam verebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital Reklam Yönetimi Nedir?

Dijital reklam yönetimi, firmaların markalarını, ürünlerini veya hizmetlerini ön plana çıkarmak için dijital kanallar üzerinden yaptıkları reklam çalışmalarıdır. Dijital kanallar ile kastedilen platformlar; sosyal medya, bireysel, kurumsal web siteleri, arama motorları, e-posta kanalları ve aplikasyonlar olmak üzere sıralanabilir. Dijital reklamın firmalara sağladığı en büyük avantaj, hizmet veya ürüne ilişkin hedef kitlelerinin belirlenebilmesi ve reklamların bu hedef kitleye ulaşacak şekilde kurgulanabilmesidir. Bu durum, diğer reklam türlerine göre dijital alandaki reklamların maliyetlerinin düşmesini sağlar.

Dijital Reklam Türleri Nelerdir?

Dijital alanda firma olarak reklama çıkmak istediğinizde birçok alternatif ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu noktada hangi reklam kanalını kullanacağınız belirleyen ana etken, hizmet alanınız, ürün gamınız, ulaşmak istediğiniz hedef kitle ve ayıracağınız bütçedir. Dijital reklam türleri şu şekilde sıralanabilir

  • Arama Motoru Reklamları (Birçok reklam türünü barındırır)
  • Sosyal Medya Reklamları
  • Mobil Reklamlar
  • Remarketing (Yeniden Pazarlama) Reklamları
  • E-posta Reklamları
  • Native Reklam (Doğal Reklamcılık)
  • Influencer Reklamları
  • SEM Reklamları
Dijital Reklamcılık Neden Önemlidir?

Dijital reklam yönetimi, geleneksel reklam araçlarından farklı olarak ürün ve hizmetlerinizi daha büyük kitlelere ulaştırmanızı sağlar. Bunun yanında dijital reklamcılık ile ürün ve hizmetlerinizi satın alma potansiyeli yüksek olan müşterilere ulaşmanız kolaylaşır. Özellikle ülkemizde hemen hemen herkesin internete erişiminin olduğu göz önüne alındığında, dijital alanda verilecek reklamın firmalara katkısının ne derece fazla olacağını tahmin etmek zor olmayacaktır. Ayrıca dijital reklamcılıkta, ulaşılan kişi sayısı, satın alınan ürün, elde edilen trafik ve harcanan tutar anlık olarak takip edilebilir ve buna göre yeniden strateji belirlenebilir.

Dijital Reklamcılığın Avantajları Nelerdir?

Dijital reklam aracılığı ile ürününüz veya hizmetiniz ile ilgilenme olasılığı yüksek olan müşterileri hedeflemek mümkündür. Satın alma olasılığı en yüksek olan potansiyel müşterileri kolaylıkla hedefleyebilirsiniz.

Geleneksel reklam yöntemlerine oranla daha uygun maliyete sahiptir. Çünkü temelde reklamlar dönüşüm orantısı ile ücretlendirilir. Örneğin bir reklama kullanıcı tıkladığı sürece ücret ödersiniz, bu durum maliyetleri ciddi oranda düşürür.

İş hayatına yeni başlayan bir firma olsanız bile eğer doğru dijital kanalları kullanarak doğru strateji güderseniz kendi alanınızda yer alan büyük firmalar geride bırakabilirsiniz. Çünkü birçok sosyal medya veya arama motorları firma ölçekli değil içerik ve kullanıcı odaklı çalışır.

Dijital reklam türlerini kontrol etmek ve ölçümlemek çok daha kolaydır. Dijital reklam alanında kullanılan platformlar gösterilen reklama dair görüntüleme oranı, tıklama sayısı, sitede geçirilen zaman, yapılan paylaşım gibi firmalar için önemli olan birçok veriyi size sunar.

Dijital Reklamcılığın Avantajları Nelerdir?

Dijital reklamlarda bütçe belirlemek için başta hedeflerin net olarak belirlenmesi gerekir. Hedef kitle, anahtar kelime, tahmini tıklama sayısı, ziyaretçi sayısı, gösterim miktarı ve dönüşüm oranları gibi veriler analiz edilerek dijital reklam çeşitlerinden hangisinin ya da hangilerinin kullanılması gerektiğine karar verilmelidir. Firmanın ihtiyaçlarına göre bu aşamada bir reklam bedeli belirlenir. Firmanın nasıl bir reklam kampanyası tercih edeceğine bağlı olarak belirlenen bütçede artma veya düşüşler olabilir.

Dijital Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir?

Her firma dijital reklam yönetiminden faydalanabilir, fakat bu her firmanın aynı reklam stratejisi ve kanalı tercih edeceği anlamına gelmez. Örneğin, B2B işletmeler için asıl hedef daha çok firma satış sorumlularına ulaşmak olduğu için, bu firmaların linkedin gibi platformları kullanmayı tercih etmesi gerekirken, direk olarak müşteriye satış yapmayı (B2C) hedefleyen firmalar için ise Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya kanallarını tercih etmek daha doğru olacaktır.

Dijital Reklam Her Sektör İçin Kullanılabilir mi?

Özellikle son zamanlarda dijital dünyada var olmak ve potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen bütün firmalar bu alanda reklam bütçelerini arttırma yolunu tercih ediyorlar. Dijital reklama harcadığınız bütçe, hedeflerinize, ürünlerinize ve piyasa rekabet durumuna bağlı olarak şekillenecektir. Bununla beraber genel olarak şirketler kazançlarının yaklaşık %8 ile %10'u gibi bir bütçeyi reklam giderlerine ayırırlar. Ayrılan bu bütçenin yaklaşık yarısı ise dijital reklam maksadı ile kullanılır. İnternet kullanımın her geçen gün yaygınlaşması ve özellikle pandemi süreci ile popülerlik kazanması firmalar tarafından bu alanda duyulan ilgiyi artırmış ve firmaların daha çok pay ayırmasına neden olmuştur.

Dijital Reklama Ne Kadar Bütçe Ayrılmalıdır?

Özellikle son zamanlarda dijital dünyada var olmak ve potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen bütün firmalar bu alanda reklam bütçelerini arttırma yolunu tercih ediyorlar. Dijital reklama harcadığınız bütçe, hedeflerinize, ürünlerinize ve piyasa rekabet durumuna bağlı olarak şekillenecektir. Bununla beraber genel olarak şirketler kazançlarının yaklaşık %8 ile %10'u gibi bir bütçeyi reklam giderlerine ayırırlar. Ayrılan bu bütçenin yaklaşık yarısı ise dijital reklam maksadı ile kullanılır. İnternet kullanımın her geçen gün yaygınlaşması ve özellikle pandemi süreci ile popülerlik kazanması firmalar tarafından bu alanda duyulan ilgiyi artırmış ve firmaların daha çok pay ayırmasına neden olmuştur.