Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Ana Sayfa - Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir?

Dijital pazarlama, teknolojinin gelişmesi ve internetin insan hayatında daha çok yer edinmesiyle ortaya çıkan bir hizmettir. Sektörlerin hemen hemen hepsinin dijital dünyaya geçiş yapmasıyla, verilen hizmetlerin birçoğu internet üzerinden sunulmaya başlandı. Bu durum tüketicilerin satın alma alışkanlıklarında değişiklik meydana getirdi.


Dijital pazarlama danışmanlığı kapsamında alacağınız hizmet ile hedef kitlenizi satın alma alışkanlıklarını tespit edip, pazarlama stratejinizi bu esaslar üzerine kurabilirsiniz.


Ayrıca dijital pazarlama hizmeti sayesinde online pazar yerlerinde bulunmaktan dijital dünyada daha büyük kitlelere ulaşmaya kadar birçok alanda gelişim gösterebilirsiniz.


Devam eden süreçte e-ihracat danışmanlığı, sosyal medya danışmanlığı ve SEO danışmanlığı gibi hizmetler ile dijital dünyadaki varlığınızı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Neden Gereklidir?

Tüketicilerin değişen alışkanlıkları ve online platformlara yönelmesi ile dijital pazarlama oldukça önem kazandı. Dijital dönüşümünü rakiplerine göre daha önce tamamlayan işletmeler bulundurkları sektörlerde ön plana çıktı. Her geçen gün hız kazanan dijital dönüşüm artık bir vazgeçilmez haline geldi. Eğer firmanızın bu yarışın dışında kalmasını istemiyorsanız dijital pazarlama gerçeğini göz ardı etmemelisiniz.


Dijital pazarlama hizmeti kapsamında firmanız ile ilgilenen dijital pazarlama uzmanı personel, markanızın tanıtımını hedefleyerek içerik üretme ve gerekli stratejileri yerine getirmekle uğraşır. Bu sayede sizde müşteri kitlenizi büyüterek daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Online dünyanın bir parçası olan dijital pazarlama ile sizde markanızın internet ortamındaki bilinirliğini artırabilirsiniz.


Dijital Pazarlama Danışmanlığı Kapsamı

On Yazılım alanında uzman ekibi ile dijital pazarlama danışmanlığı kapsamında şu hizmetleri sunar:

E-Ticaret Danışmanlık Hizmeti

Dijital dünyadaki varlığınızı sürdürürken fiziki satışlarınızı online’a taşımanız için e-ticaret danışmanlığı ile ilgili bütün çalışmaları kapsar.

SEO Danışmanlık Hizmeti

Güncel bir web sitesinin arama motorlarının algoritmalarına göre optimize edilmesini kapsayan çalışmalardır.

E-İhracat Danışmanlık Hizmeti

Doğru bir pazar araştırması yapılarak, hangi ürünlerin hangi ülkelerde satılabileceği gibi çalışmalarla başlayıp, satış sürecinin doğru bir şekilde ilerlemesine kadar ki süreci kapsayan çalışmalardır.

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmeti

Vazgeçilmez bir unsur haline gelen sosyal medya platformlarının algoritmalarına yönelik yapılan ve hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olan danışmanlık hizmet türüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir?

Dijital pazarlama danışmanlığı, işletmelerin ve markaların online pazarda potansiyel müşteriler buluşarak ürün ve hizmetlerini satmasını sağlayan ve bu sayede firmaların dijital pazarda var olmasını ve büyümesine olanak sağlayan danışmanlık hizmetidir. Dijital pazarlama danışmanı talep halinde firmaların hedeflerini oluşturmak ve bu anlamda kısa ve uzun vadeli strateji belirlemekten de sorumludur. Dijital pazarlama danışmanı, ürün ve hedef kitleye en etkin şekilde ulaştırmak için doğru pazarlama kanallarını belirler. Doğru bir strateji ile markanın ve ürünün genel bilinirliğini artarken, aynı zamanda daha fazla satış gerçekleşmiş olur.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

Dijital pazarlama danışmanlığı bir firmanın ürün ve hizmetle ile ilgili online platformlarda yapılan bütün faaliyetlerinin yönetilmesini kapsar. Faaliyetlerin asıl amacı markanın pazarda iyi bir yere konumlandırılması, bilinirliğinin artırılması ve büyümesinin sağlanması olmakla beraber, kullanılan yöntem ve mecralar farklı olabilir. On Yazılım firması olarak dijital pazarlama danışmanlığı kapsamında E-ticaret danışmanlığı, E-ihracat danışmanlığı, Sosyal Medya danışmanlığı ve SEO danışmanlığı hizmetlerini veriyoruz.

Dijital Pazarlama Danışmanlık Ücretleri Ne Kadar?

On Yazılım olarak dijital pazarlama danışmanlığı altında SEO danışmanlığı, Sosyal Medya danışmanlığı, E-ihracat ve E-ticaret danışmanlığı gibi birçok alanda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Dolayısı ile bu noktada dijital pazarlama danışmanlık ücretlerini belirleyen unsur, firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda hangi alanlarda hizmet almak istemesidir. Bunun yanında SEO danışmanlığı veya Sosyal Medya danışmanlığı hizmetlerinin kapsamları da firmaların talebine göre farklılık gösterecektir. Örneğin sosyal medya alanında sadece Instagram var olmayı tercih edebilir veya birçok platformda aynı anda hizmet almayı tercih edebilirsiniz. Bu hususların tamamı ücretlendirmeyi doğrudan etkileyecektir. Bu noktada sizin ihtiyaçlarınızı belirlemeden, standart fiyat politikası uygulayan veya piyasanın çok altında fiyat teklifinde bulunan ajanslardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. İşletmenizin ihtiyaçlarına göre en uygun dijital pazarlama danışmanlığı fiyatları için lütfen iletişim sayfası üzerinden bizimle irtibata geçiniz.

Frontend ve Backend Kavramları Neyi İfade Eder?

Frontend, bir internet sitesinin, kullanıcının doğrudan etkileşimde bulunduğu bölümü, ön yüzü olarak ifade edilebilir. Yani, kullanıcın bir internet sitesine girdiğinde ulaştığı bütün alanlar bu kavram içerisinde kalır. Frontend bazen “client side” veya “istemci tarafı” olarak ta adlandırılabilir. Frontend tarafında geliştirmek maksatlı kullanılan yaygın kodlama dilleri şunlardır; HTML, CSS, JavaScript ve Bootstrap

Backend terimi ile ifade edilen ise bir web sitesinde kullanıcının direk olarak etkileşime geçemediği, web sitesinin sunucu tarafında yer alan yazılımlardır. Bu alan verilerin depolandığı ve düzenlendiği aynı zamanda da frontend için ana altyapının bulunduğu alandır. “Server side” veya “sunucu tarafı” olarak ta adlandırılır. Backend tarafında yaygın olarak PHP, JAVA, Python gibi yazılım dilleri kullanılır.