SEO Hizmeti

Ana Sayfa - SEO Hizmeti
NextGen Framework

SEO Nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bir kısaltmadır. SEO çalışması web sitenizin değerini artırarak hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar. Değeri artan web siteniz, arama motorunda daha üst sıralarda çıkar. Böylece sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısı da artar. Web sitenize gelen kullanıcı sayısının artmasını istiyorsanız, web sitenizi arama motoru kriterlerine uygun hale getirmeniz gerekir. Alacağınız kurumsal SEO hizmeti ile sitenizin genel yapısını ve içeriklerini arama motorunun kriterlerine uygun bir hale getirebilirsiniz.

SEO Hizmeti Kimler Almalı?

SEO hizmeti, dijital dünyadaki varlığını en üst sırada sürdürmek isteyen herkes tarafından alınması gereken bir hizmettir. Bu hizmeti, bir web sitesi olan ve işlerini bu şekilde yürüten herkesin alması gerekir. Çünkü günümüzde alanının en iyisi olmak bir noktada en iyi web sitesine sahip olmak anlamına gelir. Bunu başarabilmenin yolu da SEO hizmeti almaktan geçer.

Stunning Graphics


NextGen Framework

SEO Ne Kadar Süre ile Alınmalı?

SEO çalışmaları uzun vadede etkisini gösteren çalışmalardır. Yani 1 ay SEO hizmeti alıp sonrasında hemen sitenizi üst sıralarda görmek istemeniz, biraz hayali bir durumdur. SEO çalışmalarının yoğunluğuna bağlı olarak elde edilen sonuçlar değişkenlik gösterebilir. Ancak yine de kısa vaade bir sonuç beklemek mantıklı bir yaklaşım değil. SEO çalışmalarının sonuçlarının somut bir hale gelebilmesi bir süreç gerektirir. Bu süreç için sabırlı olmanız gerekir.

 

 

Günümüzde insanlar bir araştırma yapacakları veya ürün satın alacakları zaman öncelikli olarak arama motorlarını kullanmayı tercih eder. Yapılan internet aramaları sonucunda genellikle üst sıralarda yer alan siteler tıklanır. Bu nedenle arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak rekabet anlamında oldukça önemlidir.

SEO danışmanlığı hizmeti alarak firma olarak hedeflediğiniz yere ulaşmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Danışmalık hizmeti kapsamında size yönlendirilen SEO uzmanı, hedef kitlenizi, firmanızı ve websitenizi inceledikten sonra gerekli SEO stratejisini ortaya koyar. Böylece hedeflediğiniz anahtar kelime gruplarında isteğiniz konuma gelebilirsiniz. Ayrıca site içi ve site dışı SEO çalışmaları ile de web sitenizin trafiği artar. Kullanıcı odaklı bir web sitesi ile bu trafik artışını müşteriye dönüştürebilirsiniz. Ayrıca hizmet aldığınız kurum tarafından sizlere hazırlanan raporlar ile sitenizin durumunu düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Sürekli ilerleyen ve gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için güncel algoritma değişikliklerini takip etmek gerekir. Firmanızı yönetme sorumluluğu ile birlikte bu takibi yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Ancak SEO danışmanlık hizmeti ile bu sorumluluğu sizin yerinize SEO uzmanı kişiler gerçekleştirir.

SEO Neden Önemli?

Image

SEO Kapsamında neler yapıyoruz?

On Yazılım ekibi olarak seo hizmeti kapsamında görüşmelere başladıktan sonra sizlere sunduğumuz hizmetler şu şekildedir:

İçerik Hizmeti

Yapılan analizler sonucuna göre rakiplerinizden daha iyi bir noktada olabilmeniz için seo uyumlu içerik üretimi için verilen hizmettir.

Google Yerel SEO Hizmeti

Sadece bulunduğunuz bölgede öne çıkmak istemeniz durumunda SEO çalışmaları bu hedefe yönelik bir şekilde gerçekleştirilir. Google lokal SEO hizmeti ile bulunduğunuz bölgede üst sıralarda yer almanız sağlanır.

Uluslararası SEO Hizmeti

Yerel SEO hizmetinden farklı bir süreç ile ilerleyen uluslararası SEO hizmeti, açılmak istediğiniz ülkenin kullanıcı deneyimlerine bağlı olarak yapılan çalışmalar kapsamında verilen hizmettir.

Google İşletmem Hesabı Yönetimi

İşletmenizin dijital dünyada var olmasının temel şartlarından biri olan haritalarda görünme işlemini kendi başınıza halledemiyor olabilirsiniz. Bu konuda vereceğimiz destek ile kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz.

Mobil SEO (ASO)

Mobil uyumlu olan web siteler her zaman daha üst sıralarda yer alır. Bundan dolayı web sitenizin mobil uyumluluk açısından daha da gelişmesi sağlanır.

Cezadan Kurtarma

Yapılan analizler sonucunda web sitenizin Google tarafından ceza alıp almadığını öğrenebilirsiniz. Sitenizin cezalı olması durumunda SEO çalışmalarından önce cezadan kurtulma çalışmaları yapılması gerekir.

Site Analizi

Web sitenizin bütün sayfaları SEO kriterleri kapsamında değerlendirilir. Çıkan sonuca göre de sitenizi daha iyi bir hale getirmek için bir yol haritası ortaya çıkarılır.

Anahtar Kelime Analizi

Seo hizmeti kapsamında en önemli olan çalışmaların başında anahtar kelime analizi gelir. Çünkü bu çalışma sayesinde kullanılacak olan anahtar kelimeler ve onların kullanım yoğunluğu belirlenir. Üretilen seo uyumlu makale içerikleri de buna göre hazırlanır.

Rakip Analizi

Rakipleriniz incelenerek web sitenizin güncel durumuna göre rakiplerinize göre artı ve eksileriniz belirlenir. Ardından yapılan çalışmalar ile sitenizin rakiplerinizden daha iyi bir konumda olması sağlanır.

Backlink Analizi ve Çalışması

Site otoritesini belirleyen en önemli unsurlardan biri olan backlink için analiz yapılması durumunda sitenize yönlendirme yapan bütün bağlantılara ulaşabilirsiniz. Ayrıca yapılacak yeni çalışmalar ile de sitenizin otoritesinin daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti, E-ticaret, bireysel veya kurumsal internet sitelerinin başta Google ve diğer arama motorları olmak üzere arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için yapılan kapsamlı teknik ve içerik odaklı çalışmalardır. SEO hizmeti ile arama motorlarında üst sıralarda yer almak, firmanın bilinirliğini artıracağı gibi aynı zamanda internet sitesine gelen ziyaretçi trafiğinin de yükselmesine neden olacaktır.

SEO Çalışmaları Hangi Süreçleri Kapsar?

SEO çalışmaları; web sitesi analizi, rakip analizi, kısa ve uzun kuyruklu anahtar kelime analizleri, içerik yönetimi, backlink çalışmaları, sayfa içi (On-Page) ve sayfa dışı (Off-Page) SEO işlemleri, site mimarisi optimizasyonu ve semantik biçimlendirme gibi süreçleri kapsar. Firmaların talebine ve ihtiyacına bağlı olarak SEO hizmetinin kapsamı genişletilebilir veya daraltılabilir.

SEO Ücreti Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

SEO hizmeti fiyatlandırma politikası, genel olarak rekabet edilecek alana, ön plana çıkarılacak anahtar kelimelere, rakiplerin durumuna, web sitesinin mevcut yapısına ve firmanın taleplerine bağlı olarak değişebilir. SEO hizmet ücreti belirlemeden önce, On Yazılım tarafından ilgili sitenin kapsamlı analizi yapılarak hangi hususların eksik olduğu ve hangi alanlarda çalışma yapmanın daha verimli ve efektif olacağı belirlenir. Analiz sonuçlarının firmaya sunulması ve firmanın bu noktadaki tercihlerine göre fiyatlandırma politikası belirlenir. Dolayısı ile standart bir fiyatlandırma politikası mevcut değildir, web sitenizle ilgili fiyatlandırma konusunda kesin bilgi almak için iletişim sayfası üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

SEO Hizmeti İçin Firma Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

SEO hizmeti alırken ajans seçiminde öncelikli olarak ajansın referanslarına, önceki çalışmalarına, mevcut kadro yapısına, imkan ve kabiliyetlerine dikkat edilmelidir. Bu noktada önceki müşteriler tarafından firma hakkında yapılan yorumlar mutlaka incelenmeli, gerekirse bu müşteriler ile birebir görüşülmelidir. Firmaya karar vermeden önce ön bir analiz ve toplantı talebinde bulunarak, firma hizmetleri hakkında bilgi alınmalı, ihtiyaç halinde firma bizzat ofisinde ziyaret edilmelidir. Belirtilen hususlar size firma hakkında genel bir fikir verecektir. Bununla beraber bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, piyasa fiyatlarının çok altında teklif veren veya abartılı vaatlerde bulunan SEO firmalarından uzak durulmalıdır.

SEO Çalışmaları ile Ne Gibi Faydalar Sağlanır?

SEO çalışmalarının temel amacı, web sitelerinin arama motorları sonuç sayfalarında ve buna bağlı olarak diğer dijital ortamlardaki görünürlüğünü artırmaktır. Görünürlüğün artması, diğer bir ifade ile sitenin aramalarda üst sıralarda yer alması, firmalara marka bilinirliği kazandırırken aynı zamanda bulundukları sektörde potansiyel müşteriler ile daha fazla etkileşime girmelerine olanak sağlar. Artan ziyaretçi trafiğinin neticesinde ise firmalar için yüksek kazanç elde etme fırsatı doğmuş olur.

SEO Çalışmaları Ne kadar Sürede Sonuç Verir?

Hizmet verilen sitenin istenilen noktaya gelmesi için planlanan SEO çalışma süresi, anahtar kelimeye, rakiplere, firmaların faaliyet gösterdiği alana ve sitenin yapısal durumuna bağlı olarak değişmekle beraber bu süre genel olarak 6-12 aylık bir dilimi kapsar. Bununla birlikte SEO çalışmaları ile elde edilen sonuçların kalıcı hale gelmesi için bu çalışmaların düzenli olarak yapılması tavsiye edilir. Çünkü, bilindiği üzere başta Google olmak üzere bütün arama motoru algoritmaları sürekli değişen ve güncellenen bir yapı ve algoritmaya sahiptir. Buna ek olarak rakip firmaların yaptıkları SEO çalışmaları da sizin sitenizin sırasını belirleyen diğer etkenlerdendir. Dolayısı ile hizmet verilen sitenin elde ettiği sıra ve bilinirliği kaybetmemesi adına SEO çalışmalarının düzenli olarak yapılması önemlidir.

SEO Hizmeti Gerekli mi? SEO Hizmeti Almalı mıyım?

Yapılan çalışmalara göre kullanıcıların %94'ü bir ürün veya hizmet almadan önce internette bu ürünü araştırmaktadır. Dolayısı ile dijital dünyada var olmak isteyen her firma için SEO çalışmaları gereklidir. Çünkü ancak bu çalışmalar ile, müşteri çekmek isteyen firmalar dijital dünyada görünür olma imkanı bulabilirler. Doğru bir SEO çalışması firmaları dijital dünyada ilgili arama terimlerinde üst sıralarda yer almasını ve potansiyel müşteriler ile buluşmasını kolaylaştırır. Google ve diğer bütün arama motorları kullanıcıların karşısına olabilecek en alakalı siteleri çıkarmaya çalışır. Bu işlemi yaparken dikkate aldığı 200 üzerinde husus söz konusudur ve bu hususların sitelere kazandırılması ise temelde SEO çalışmalarının omurgasını oluşturur. Dijital dünyada ön plana çıkmak ve bu alanda varlığını sürdürmek isteyen firmalar için SEO çalışmaları kaçınılmazdır.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO hizmeti ilgili web sitesinin arama motorlarının algoritmaları doğrultusunda belirlenen özel kriterlere göre analiz edilmesi ile başlar. Bu analiz neticesinde başta site altyapısı olmak üzere, sitenin sektördeki konumu, anahtar kelime ve içerik durumu, mevcut aldığı trafik gibi hususlar ayrıntılı olarak ortaya çıkarılır. Firmaya, analizin sonuçlarının sunulması ve firmanın taleplerine müteakip SEO çalışmaları başlar. SEO çalışmaları etkilerini genellikle 6 ay veya 1 yıllık bir çalışma periyodu içerisinde göstermeye başlar. Bu çalışmalarının omurgasını, site içi (On-Page) ve site dışı (Off-Page) çalışmalar, teknik çalışmalar, rakip ve anahtar kelime analizi, içerik yönetimi gibi konular oluşturur. Yapılan çalışmalar kapsamında aylık olarak firmalara hangi noktaya geldiklerine dair bilgilendirme raporu sunulur.

Sayfa İçi (On-Page) SEO Nedir?

Sayfa İçi, Site içi veya On-Page SEO olarak bilinen kavram; ilgili web sitesinin aramalarda ön plana çıkması ve daha fazla trafik çekmesi için site sayfalarının belirli anahtar kelimeler kapsamında optimize edilmesi çalışmalarıdır. Bu çalışmalar temel olarak başlık (Meta Title), Açıklama (Meta Description) ve Etiketlerin (H tags vs.) düzenlenmesi, SEO uyumlu içerik girilmesi, sayfa içi linklemeler, hız, performans ve görsel optimizasyonlar, veri yapıları ve diğer teknik konuları kapsar.

Sayfa Dışı (Off-Page) SEO Nedir?

Sayfa dışı, Site Dışı veya Off-Page SEO olarak adlandırılan kavram, site üzerinde yapılmayan fakat sitenizin sıralamada yükselmesine yardımcı olan bütün SEO çalışmalarıdır. Genel olarak backlink oluşturulması, sosyal medya çalışmaları, content marketing ve lokal SEO çalışmalarını kapsar. Sayfa dışı SEO çalışmaları, zamana yayılan ve uzun süren süreçlerdir. Bununla birlikte arama motorlarının site puanınızı artırmasını sağlamak ve sitenin kendi alanında otoriterleşmesini sağlamak adına oldukça önemlidir.