2020 SEO Trendleri - 5 Faktör

Ana Sayfa - Blog
2020 SEO Trendleri - 5 Faktör

2020 SEO Trendleri
Sürekli değişen çevrimiçi arama dünyası, algoritmalar değiştikçe sürekli gelişmektedir. Bu yıl, Google, kullanıcıların aramalarının son hedefi olma çabasıyla birkaç güncelleme yaptığını açıkladı. Çevrimiçi rekabet artmaya devam ederken ve yeni web siteleri açıldıkça, SEO'ya yatırım yapmanın ve içerik pazarlama stratejinizi düşünmenin zamanı geldi. Rekabetin gerisinde kalmamak için, en iyi "2020 SEO Trendleri"nden bazılarını tanımladık.


TIKLAMALARI SNIPPET’LAR DOMİNE EDECEK
Google, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, özellikle Snippet’lar gibi, kullanıcı için daha iyi bir arama deneyimi sunmak için gelişti. Snippet'ler genellikle bir numaralı organik arama sonuçlarının üzerinde görünür. Web sitenize daha fazla tıklama götürmek için sıkça sorulan sorulara açık cevaplar sağlayarak bu özellikten yararlanabilirsiniz. Snippet’ların yerleşimi, arama sonuçlarının ilk sayfasından oluşturulan tıklamaların neredeyse yarısını yönlendirmektedir. Snippet’lar, Google’ın algoritması tarafından değerlendirilen kalitelerine bağlı olarak değerlendirilir ve artırılır.

SAYFA YÜKLEME HIZI
İlk deneyim, son deneyim olabilir. Bu, anlık mutluluk çağında, sitenizde yükleme hızının yavaş olması SEO'nuza zarar verebilir. İnsanların sıkıntılarından dolayı sitenizden sıçramaması için web sitenizin hızını ve performansını optimize edin. Sitenizde kontrol etmeniz gereken birkaç unsur:

İlk Içerik Boyaması (FCP)
İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Hız Endeksi (SI)
İlk CPU Boşta (FCI)
Etkileşim zamanı (TTI)
Tahmini Girme Gecikmesi (EIL)
Web sitenizi hızlandırmak istiyorsanız, her zaman yardım etmek için buradayız! Ücretsiz danışma için bize ulaşın.

MOBİL UYUMLULUK SIRALAMANIZI BELİRLEYECEK
İşletmelerin artık web sitelerinin mobil uyumlu olmama gibi bir lüksü yok. Mobil bir sürüme sahip olmamak, önümüzdeki yıllarda büyük bir kullanıcı kaybına neden olabilir. Mobil web sayfaları, 2020'de daha da hayati olacak olan bir eğilim olmuştur. Çalışmalar, 5 tüketiciden 4'ünün mobil cihazlarından yerel aramalar yaptığını göstermiştir. Aslında, akıllı telefonlarda aramalar % 88 iken, bilgisayarlarda ve tabletlerde yapılan aramalar % 84'dür. Bu istatistik, web siteniz için, ürününüz veya hizmetinizle ilgilenen potansiyel müşterilere ulaşmayı kaçırmamak için mobil uyumlu bir sürüme sahip olmanın çok önemli olduğu anlamına gelir.

ÇEVRİMİÇİ VİDEOLAR ÖNEMİNİ KORUYACAK
Video, 2019’un çoğu için popüler bir kelimedir ve yeni yıla girerken de popülerliğini kaybetmiyor. Google’a göre, 10 kişiden 6’sı televizyondan çok, çevrimiçi video izlemeyi tercih ediyor. YouTube’un yükselişi, video içeriğinin manzarasını değiştirdi. İnternet kullanıcıları bilgiyi çevrimiçi videolar aracılığıyla almayı tercih ediyor. İster akademik amaçlı olsun ister sadece eğlence için olsun, video daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenlerle sitenize kaliteli videolar eklemek birçok kullanıcının ilgisini çekebilir. Videolarınızla daha fazla kişiye ulaşmak için, onu arama kullanıcıları için optimize etmeniz gerekir. Videonuzun tanımında ve başlığında uygun anahtar kelimeler kullanarak videolarınızı optimize edin. Bu, videonun bu konuyla ilgilenen en fazla sayıda kişiye ulaşmasını sağlayacaktır.

SESLİ ARAMA İÇİN OPTİMİZE
Videonun yükselişine benzer şekilde, artan bir sesli arama eğilimi vardır. Gittikçe daha fazla evde Alexa ve Google Ev Asistanları gibi akıllı cihazlar bulunduğundan, sesli aramada bir artış görmeye devam edeceğiz. Tüm internet aramalarının % 50'sinden fazlasının sesli arama kullanılarak gerçekleştirileceği öngörülmektedir. Web sitenizi sesli arama için nasıl optimize edeceğinizi bilmenin anahtarı, konuşma anahtarı arama terimlerini tanımlamak ve SEO stratejinize uygulamaktır. Sesli arama, SEO'yu, insanların arama sorgularını bir arama motoruna girmek yerine, sesli bir soru sorarak aramalarına başladıklarında etkiler.

SEO sürekli gelişen bir canavar gibi hissedebilir, ancak trendlerin önünde olmak işiniz için önemli bir kazanç sağlayabilir! Sektörünüz ne olursa olsun SEO’nın işiniz için gerekli olduğunu inkâr etmemeniz lazım. Google’dan daha fazla hedefli trafik oluşturmak için SEO çalışmalarınız artırmanız lazım. Hala sorularınız varsa, endişelenmeyin! On Yazılım SEO uzmanları, sitenize kaliteli trafiği artırmak ve arama motorları sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almanızı sağlamak için sizi bekliyor. 2020 SEO stratejinizi oluşturmak istiyorsanız bize ulaşın.

2018'in En Son Google Güncellemeleri ve Haberleri, 2019’da SEO Yöntemleri Değişecek konulu makalemizde 2019 SEO öngörülerimizin ne kadar başarılı olduğu ortada. Umarız bu seneki SEO trendleri ile ilgili öngörülerimiz de tüm SEO Uzmanlarının ve konu ile ilgilenenlerin işine yarar.